فرماندار: مردم شهرستان خاتم در انتخابات مشارکت پرشور دارند

یزد – ایرنا – فرماندار خاتم گفت: شهروندان این شهرستان همچون انتخابات سالهای گذشته حضوری پرشور در انتخابات این دوره دارند.

جواد میربهبودی روز جمعه به ایرنا گفت: تمام فرآیندهای انتخابات بر اساس زمان بندی اعلام شده از وزارت کشور با هماهنگی و تعامل بین عوامل امر برگزاری انتخابات از قبل در شهرستان مهیا شده است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه عوامل راس ساعت اعلامی در محل شعب اخذ رای حاضر و  از همان ابتدای صبح کار رای گیری آغاز شده است.

وی اظهار کرد: ۵۲ شعبه اخذ رای در شهرستان وجود دارد که ۳۷ شعبه آن ثابت و ۱۵ شعبه سیار هستند؛ در مجموع ۱۱۰ صندوق کار جمع آوری آرای انتخابات را انجام می دهند که ۵۸ صندوق اخذ رای ویژه شوراهای اسلامی و ۵۲ صندوق  اخذ رای ریاست جمهوری می باشد.

وی بیان کرد: افزایش ۱۰ درصدی صندوق ها  نسبت به سال های گذشته به دلیل شبوع بیماری کرونا و رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی از دیگر اقداماتی است که در شهرستان انجام شده است.

میربهبودی از شهروندان خواست تا حضور در پای صندوق های رای را به ساعات پایانی شب موکول نکنند و در همان ساعات اولیه در انتخابات حضور داشته باشند.

۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شده و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha