امام جمعه شاهرود: مشارکت بالای مردم خار چشم دشمنان است

شاهرود - ایرنا – امام جمعه شاهرود گفت: مشارکت سیاسی و حضور فعال در پای صندوق های آرا حافظ اقتدار نظام اسلامی و خار چشم دشمنان است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین عباس امینی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم در پای صندوقهای رای از آغازین لحظه های شروع رای گیری برای حمایت از نظام دینی و مردمی خود حاضر شدند و این بیانگر درک بالای سیاسی اقشار مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه  مردم نباید رای دادن را به ساعات پایانی روز موکول کنند ، تاکید کرد: این امر موجب ازدحام در ساعت های انتهایی روز خواهد شد.

امینی، مشارکت حداکثری را بدون در نظر گرفتن جناح بندی ها و علایق را نشانه شعور بالای مردم این شهر برشمرد و ادامه داد: شایسته سالاری باید ملاک انتخاب اصلح باشد.

در شهرستان شاهرود ۱۶۰ هزار تن واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ تن رای اولی محسوب می شوند.

برای برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهرستان شاهرود ۲۰۵ تن نامزد شده اند که از این تعداد ۱۳۴ تن در شهر شاهرود ، ۱۵ تن در بیارجمند، ۱۵ تن در بسطام ، ۱۶ تن در مجن ، ۹ تن در کلاته خیج و ۱۶ تن نیز در شهر رویان برای این امر داوطلب گردیده اند .

همچنین در روستاهای این شهرستان نیز ۹۳ تن در بخش مرکزی ، بیارجمند و بسطام خود را در معرض انتخاب مردم گذاشته اند.

در استان سمنان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، تعداد ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر واجد شرایط رای دادن وجود دارد که از این تعداد ۲۶۲ هزار و ۸۱۷ نفر مرد و ۲۵۶ هزار ۷۲۳ نفر زن هستند.

۷۷۹ شعبه اخذ رای در استان سمنان برای انتخابات ٢٨ خرداد پیش‌بینی شده که شامل ۴٨٢ شعبه در شهرها و ٢٩۶ شعبه در روستاها می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha