کدخدایی: سه هزار گزارش مردمی دریافت شده است

تهران-ایرنا- سخنگوی شورای نگهبان گفت: بیش از سه هزار گزارش مردمی که بیشتر درباره تاخیر در شروع اخذ رای گیری است از طریق سامانه مردم ناظر دریافت شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز جمعه با حضور در هیات نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران افزود: براساس گزارش هیات‌ نظارت بر انتخابات بسیاری از مشکلات حل شده است.

وی یادآور شد: برگزاری انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیکی موجب کُندی روند اخذ رای شده است و با پیگیری های با وزارت کشور اعلام شد که در هر جایی که این انتخابات الکترونیک موجب کندی کار شده است مجریان انتخابات می توانند فرایند اخذ رای را به شکل دستی انجام دهند تا موجب ازدحام مردم در شعب اخذ رای نشود.
سخنگوی شورای نگهبان  ادامه داد: توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط کرونایی، مردم تلاش کنند تا هرچه زودتر رای خود را به صندوق ها بیندازند البته درباره ضدعفونی کردن شعب و رعایت فاصله گذاری ها، اقدامات خوبی انجام شده است.

کدخدایی همچنین درباره میزان دقیق مصرف تعرفه ها گفت: ما هنوز نمی توانیم درباره میزان مصرف تعرفه ها و آمارهایی که بعضا در فضای مجازی اعلام شده، اظهارنظر کنیم چون این بحث ها در حد گمانه زنی است و زمانی که آرا تجمیع شود نتیجه اولیه از سوی وزارت کشور اعلام می شود و بعد از آن ما بررسی صحت انتخابات را انجام می دهیم تا در نهایت نتیجه پایانی اعلام شود.

 وی درمورد گزارش‌هایی که پیرامون تخلفات احتمالی به دست شورای نگهبان رسیده است هم اظهارداشت: ما از طریق سامانه مردم ناظری تا کنون بیش از سه هزار گزارش تخلف دریافت کرده ایم که بیشتر مربوط به تاخیر در شروع کار رای گیری و مشکلات دستگاه های احراز هویت بوده که البته غالب این مشکلات حل شده است.

سخنگوی شورای نگهبان درباره مشارکت مردمی گفت: با توجه به آماری که از صندوق ها در استان ها و شهرستان‌ها داریم آمار  مشارکت الحمدلله خوب است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) از صبح امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha