روند افزایشی دما در آذربایجان غربی ادامه دارد

ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: گرمای تابستانه و روند افزایشی دما در استان همچنان ادامه دارد به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته به رکورد ۴۱ درجه در استان رسیدیم.

مهدی کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای پلدشت در شمال آذربایجان غربی به عنوان گرم ترین شهر استان به ۴۱ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید که نسبت به روزهای گذشته ۶ درجه سانتی گراد گرم تر است.

وی با بیان اینکه دمای ارومیه بین مثبت ۱۶ و ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود، اضافه کرد: شهرستان  اشنویه با هفت درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین شهر استان بوده است.

وی اضافه کرد: طبق پیش بینی ها احتمال افزایش دمای ارومیه به ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر در روزهای آینده وجود دارد.

کریمی با بیان اینکه میانگین دمای هوای استان تا تاریخ ۲۲ خردادماه جاری در مقایسه با متوسط بلندمدت، ۱.۱ درجه گرم‌تر شده، افزود: میانگین دمای هوای استان نسبت به پارسال نیز ۰.۰۹ گرم تر شده است.

وی اظهار داشت: میزان بارندگی ها نیز ۲۳۴.۷ بوده است که نسبت به پارسال ۳۳ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۷ درصد کاهش یافته است.

صابری بیان کرد: در روزهای پیش رو هوای استان ثابت بوده و پدیده خاصی پیش بینی نمی شود.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha