مشارکت فعال و پررنگ یزدی ها در انتخابات برای سربلندی ایران

یزد- ایرنا - یزد که به سرزمین قنات، قنوت ،قناعت، کار و تلاش در ایران معروف است، مردمان آن امروز جمعه همگام با سایر هموطنان با گام های استوار و محکم خود در شعبه های اخذ رای حاضر شدند تا بار دیگر اقتدار ملی کشور ایران را به جهانیان نشان دهند.

به گزارش ایرنا، شماری از مردم یزد در حالیکه شناسنامه خود را در دست داشتند، با شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در شعبه های اخذ رای حاضر شدند تا بار دیگر عزت و سربلندی ایران را در منظر جهانیان ثابت کنند.

امروز علاوه بر پیر و جوان، ‌زن و مرد، ‌بسیاری از دختران و پسران گروه های مختلف سنی بالای ۱۸ سال، برای عزت و افتخار ایران حاضر شدند و با وجود تبلیغات رسانه های غربی که تلاش می کردند، مردم در این انتخابات حاضر نشوند، حضور آنها در محل های رای گیری بسیار پررنگ بود، انتظار می رود این حضور همچنان تا پایان زمان رای گیری در ساعت ۲۴ جمعه شب ادامه داشته باشد.

حضور قابل توجه مردم به گفته استاندار یزد طبق بازدیدهای صورت گرفته از شعبه های رأی، حضور شهروندان از لحاظ میزان مشارکت همچنان پرشور و در حال برگزاری است.

محمدعلی طالبی در حاشیه بازدید از شعبه اخذ رای مستقر در مسجد روضه محمدیه(حظیره) شهر یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در انتخابات قبلی با توجه بازدیدهایی که در همین ساعت صورت می گرفت، حضور مردم در این ساعت پرشور بود. 

وی اظهار کرد: بسیار خوش حال هستم که صف های طولانی برای حضور مردم در انتخابات تشکیل شد که این نوع مشارکت مردمی بسیار ارزشمند است. 

همراهی و حضور مردم ایران از ساعت هفت امروز در شعبه های اخذ رای ه نشان از پای بندی ملت ایران به ارزش های انقلاب اسلامی و سرنوشت خود دارد.

همچنین بسیاری از هیات های مذهبی و تشکل‌های دینی امروز در حرکتی هماهنگ بعد از قرائت دعای ندبه در پای صندوق‌های رای حضور یافتند.

در این میان آنچه قابل مشهود است ،رای دهندگان ضمن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در انتخابات شرکت کردند و عوامل اجرایی انتخابات هم همگام با مردم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت می کردند.

امروز ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ خورشیدی ، روز مهمی برای تعیین سرنوشت ایران و نظام جمهوری اسلامی است، چرا که ایرانیان در این روز، با انتخاب خود، سرنوشت ملی و محلی خود را رقم می زنند.

دوست داشتن کشور و انقلاب دلیل اصلی حضور در انتخابات

یک شهروند یزدی که در شعبه اخذ رای مسجد حظیره حضور یافته بود به خبرنگا ایرنا گفت: به عنوان یک مسلمان مسوولیت دارد در انتخابات شرکت و نامزد اصلح مورد نظر خود را انتخاب کند.

حسین اسماعیلی با بیان اینکه با وجود این که دشمن تلاش دارد، مردم در پای صندوق‌های رای حاضر نشوند، افزود: از زمان شروع رای گیری اقشار مختلف مردم با نشاط و رغبت فراوان برای انتخاب نامزد مورد نظر خود در محل صندوق رای حاضر شدند.

همچنین رای دهنده ۸۱ ساله ای هم گفت: برای ادای تکلیف دین خود نسبت به انقلاب و نظام، همزمان با گشوده شدن در شعبه اخذ رای حاضر شد تا به ندای مقام معظم رهبری برای شرکت در انتخابات لبیک بگوید.

مشارکت فعال و پررنگ یزدی ها در انتخابات برای سربلندی ایران

علی حسینی در حالیکه عصا به دست داشت، خاطرنشان کرد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی انتخابات شرکت کرده است و حضور خود را موجب یاس و نابودی دشمنان نظام و انقلاب دانست.

وی اضافه کرد: به دلیل اعمال برخی تحریم‌ها و بروز پاره ای مشکلات در جامعه خصوصا اقتصادی این موضوع سبب نارضایتی مردم شد، در چنین شرایطی برای آتیه خود و فرزندانمان باید در انتخابات شرکت کرد.

همچنین یک رای اولی هدف خود را برای شرکت در انتخابات وظیفه ملی و شرعی دانست و یادآور شد که در انتخابات این دوره برای نخستین بار موفق شد برای تعیین سرنوشت خود و ایران رای دهد.

فاطمه دهقانی اظهارامیدواری کرد که به خواست خدا به فردی که در انتخابات ریاست جمهوری و نیز شورای شهر یزد رای داد که بتوانند وظیفه شرعی و قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند و برای رفع مشکلات بیش از پیش تلاش کند. 

شرکت در انتخابات نشانه عشق و علاقه به انقلاب اسلامی است

همچنین زهرا ابویی ۵۵ ساله که در صف انتظار برای انداختن رای خود در صندوق انتخابات بود، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون در تمامی انتخابات شرکت کرده است و مشارکت خود را نشانه عشق و علاقه به انقلاب و نظام دانست.

وی اظهار کرد: با وجود مشکلات فراوان اقتصادی شرکت در انتخابات به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه ملی و شرعی همه ایرانیان است.

وی افزود: مردم یزد با حضورشان در انتخابات گذشته ثابت کردند که وفادار آرمان های امام راحل و انقلاب تحت رهنمود های مقام معظم رهبری هستند، مسوولان هم باید بسیار جدی‌تر از گذشته به فکر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشند.

این شهروند یزدی اظهارامیدواری کرد که نامزدان ریاست جمهوری و نیز شورای شهر به قول هایی که دادند به آن عمل کنند و نه اینکه پس ز انتخاب وعده های خود را فراموش کنند.

۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شده و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha