حماسه حضور در شعب اخذ رای اردبیل

اردبیل- ایرنا- شهروندان واجد شرایط اردبیلی روز جمعه از ساعات آغازین رای‌گیری در پای صندوق‌ها رای حضور یافته‌اند تا با تحقق مشارکت سیاسی حداکثری، حماسه دیگری را رقم بزنند.

به گزارش ایرنا، نقاط مختلف اردبیل از مناطق مرکزی تا حاشیه شهر شاهد حضور اقشار مختلف مردمی است که از صبح امروز به تدریج در شعب گوناگون حضور یافته‌اند تا ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا رای خود را به صندوق بیاندازند.

با وجود همه تلاش‌های دشمنان از داخل و خارج برای بزرگ‌نمایی مشکلات کشور و دلسردی مردم از صندوق‌های رای در قالب شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی، بررسی‌های محیطی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که فضاسازی‌ها و تبلیغات سوء بی‌نتیجه مانده است. 

شعبه‌هایی که در انتخابات گذشته بیش از یک‌هزار رای در آنها اخذ شده بود، به ۲ شعبه افزایش یافته یا یک شعبه سیار در آنها دایر شده است؛ با این وجود هر چه از زمان آغاز رای‌گیری می‌گذرد، بر ازدحام رای‌دهندگان به ویژه در نقاط متراکم جمعیتی افزوده می‌شود.

در این میان عده‌ای با وجود پایان زمان تبلیغات انتخاباتی هنوز از پای ننشسته‌اند و تلاش دارند در فرصت باقی‌مانده تا پایان مهلت رای‌گیری افراد مردد، از اعضای خانواده تا دوستان و آشنایان را برای مشارکت در انتخابات ترغیب کنند.

مشارکت در انتخابات ضامن ارتقای اقتدار کشور

یکی از شهروندان در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: برای ارتقای اقتدار ایران به طور قطع در انتخابات شرکت خواهم کرد؛ چنان که سردار سلیمانی مانند سایر شهدا از جمله مدافعان حرم، خون خود را در راه تامین امنیت این کشور اهدا کرد.

نرگس هاشمی با تاکید بر لزوم توجه به انتخاب اصلح از بین نامزدهای موجود افزود: امنیت کنونی که در کشور وجود دارد را باید حفظ کنیم و کاری که در مقطع کنونی در آن راستا از دست شهروندان برمی‌آید، مشارکت در انتخابات است.

وی بیان کرد: انتخابات پیش‌رو آزمون بزرگ دیگری در راه رشد نظامی اسلامی مردم‌سالار ایران است و از همه واجدان شرایط انتظار می‌رود در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

حماسه حضور در شعب اخذ رای اردبیل

این شهروند با ابراز امیدواری نسبت به پیروزی حق بر باطل گفت: جامعه به طور قطع آرمان‌ها و خواسته‌هایی دارد که امکان تحقق آنها در گرو مشارکت حداکثری در این انتخابات است.

حضور در انتخابات عمل به وظیفه شهروندی

شهروندی دیگر در این زمینه گفت: به طور حتم در انتخابات شرکت خواهم کرد، چرا که حضور در انتخابات سوای جهت‌گیری‌ها و مسائل سیاسی در راستای عمل به وظیفه شهروندی است.

زهرا حسینی اضافه کرد: همواره شاهد بوده‌ایم که پیشرفت جامعه در گرو این است که افراد شایسته در راس امور قرار بگیرند و تحقق چنین مهمی از چارچوب صندوق‌های رای امکان ظهور و بروز خواهد داشت.

وی بیان کرد: حتی در یک خانه نیز سایر اعضای خانواده تحت تاثیر مستقیم و غیرمستقیم دیدگاه، تصمیم‌گیری و عملکرد سرپرست خانوار قرار می‌گیرند؛ پس به طور طبیعی قرار گرفتن شخصیتی اصلح در راس امور اجرایی یک شهر و کشور نیز می‌تواند آینده روشنی را برای تک تک اعضای جامعه رقم بزند.

این شهروند با اشاره به ضرورت پرهیز رای‌دهندگان از طایفه‌گرایی و قوم‌گرایی تاکید کرد: باید افراد شایسته مد نظر مردم قرار بگیرند، چنان که حضرت امام علی (ع) خطاب به فرماندار کوفه توصیه می‌کنند تا از افراد دروغگو، چاپلوس و نالایق دوری گزیند.

وی افزود: با وجود اینکه در شرایط سخت تحریم اقتصادی قرار داریم و جامعه با مشکلات گوناگونی دست به گریبان است، اما مشکلات از ناحیه دیگری بر گرده مردم تحمیل شده و واجدان شرایط با حضور در پای صندوق‌های باید این وضعیت را تغییر دهند.

ضرورت بی‌توجهی مردم به شایعه‌ها در فضای مجازی

یک شهروند نیز با اشاره به تغییر شرایط کشور با گسترش ابزارهای نوین ارتباطی گفت: با وجود اینکه استفاده از فضای مجازی در بین اقشار مختلف جامعه گسترش یافته است، انتظار می‌رود افراد به هر مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یابد، به راحتی اعتماد نکنند.

رامین یعقوبی افزود: اگر کسی به وضعیت کنونی جامعه اعتراض دارد، باید اعتراض و مطالبه خود را در چارچوب قانون پیگیری کند که در نظام جمهوری اسلامی ایران برای این مهم فرآیند مردم‌سالار انتخابات پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: نشستن در خانه و رای ندادن به نشانه اعتراض به وضعیت موجود در کشور مشکلی را حل نمی‌کند و تنها زمینه‌ساز سودجویی دشمنان و بدخواهان ایران در خارج و برخی جاه‌طلبان داخلی خواهد شد.

این شهروند تصریح کرد: تلاش‌هایی از این دست برای تحریم انتخابات در دوره‌های پیشین نیز وجود داشت؛ افرادی در خارج کشور نشسته‌اند و برای ما تحلیل می‌کنند، تصمیم می‌گیرند و نظر می‌دهند اما مشکلات و فشارها در نهایت فردای روز انتخابات برای شهروندانی می‌ماند که در داخل کشور هستند.

صندوق رای بهترین راه پیگیری مطالبات

شهروندی دیگر نیز در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در هر جامعه‌ای به طور طبیعی مطالباتی وجود دارد که باید برای پیگیری تحقق آنها بر اساس چارچوب‌ها، قوانین جاری، امکانات و ظرفیت‌های موجود در آن کشور عمل کرد.

شهرام فتحی با اشاره به مشکلات فزاینده اقتصادی به ویژه در بین اقشار کم‌برخوردار افزود: در کشور ما نیز به طور طبیعی اقشار گوناگونی با مشکلاتی دست به گریبان هستند و بر آن مبنا مطالباتی را پیگیری می‌کنند که امکان تحقق آنها از سوی انتخاب نامزدی اصلح وجود دارد.

حماسه حضور در شعب اخذ رای اردبیل

وی اظهار کرد: برخلاف تبلیغاتی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، تجربه انتخابات دوره‌های گذشته نشان داده است که قهر با صندوق و مشارکت نکردن کارساز نیست؛ اگرچه این امر نوعی کنش محسوب می‌شود اما مساله اینجاست که باید هر کنشی را در جای خود به کار گرفت.

این شهروند اضافه کرد: اگر عده‌ای در پی مطالبه‌ای در انتخابات شرکت نکنند، به طور طبیعی افراد مشارکت کننده مسئولان مورد نظر و خط و مشی‌های خود را انتخاب خواهند کرد و در نهایت افراد مطالبه‌گر به خواسته مورد نظرشان نخواهند رسید و گاه حتی حرکتی برخلاف آن را شاهد خواهند بود.

۵۹۶ شعبه ثابت و ۹ صندوق سیار شهری و ۷۳۵ شعبه ثابت و ۳۳۷ صندوق سیار در روستاها با حضور ۲۴ هزار نفر عوامل اجرایی برای برگزاری فرایند انتخابات و اخذ رای واجدان شرایط در استان اردبیل پیش‌بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha