رای دهندگان از تجمع در حوزه های انتخاباتی پرهیز کنند

اهواز - ایرنا - مسئول حوزه سلامت ستاد انتخابات استان خوزستان از رای دهندگان تقاضا کرد از تجمع در حوزه های انتخاباتی پرهیز کرده و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا مهرداد شریفی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشستهای لازم در خصوص مسائل بهداشتی با فرمانداران و هیات های اجرایی در طول این مدت برگزار شده و امروز نیز با حضور همکاران حوزه سلامت همه پروتکل های بهداشتی در شعب اخذ رای اجرا شده است .

وی با بیان اینکه بهترین ناظرین سلامت، مردم هستند افزود: همچنین بهترین واکسن، زدن ماسک و فاصله فیزیکی است و انتظار داریم که افراد بعد از فرایند رای دهی، دست های خود را با آب و صابون شستشو داده و یا از مواد ضدعفونی استفاده کنند.

مسئول حوزه سلامت ستاد انتخابات استان خوزستان گفت: افرادی که علائمی از بیماری مثل تب، تنگی نفس، بدن درد و آبریزش دارند به هنگام رای دادن باید تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا دیگران به بیماری مبتلا نشوند البته رای گیری از بیماران کرونایی قرنطینه شده در منازل آنها انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه عوامل اجرایی سهم بزرگی در انجام انتخابات دارند و از مدت ها قبل تحت آموزش قرار گرفته‌اند افزود: در حوزه سلامت آموزش های لازم از سوی ستاد انتخابات استان و شهرستان ها انجام شده، همچنین ناظرین حوزه سلامت به تمامی شعب سرکشی می کنند.

شریفی بیان کرد: در تمامی شعب اخذ رای باید صابون مایع و آب به میزان کافی وجود داشته باشد همچنین آب سردکن ها جمع آوری شوند و شهروندان برای مصرف آب آشامیدنی از بطری آب معدنی استفاده کنند.

وی افزود: بهتر است که رای دهندگان به دلیل گرمای هوا، زمان مناسبی را برای رای دهی در نظر بگیرند و حتما مایعات خنک به همراه داشته باشند.

مسئول حوزه سلامت ستاد انتخابات استان خوزستان گفت: طبخ غذا برای عوامل اجرایی با نظارت های بهداشتی در حال انجام است و امیدوارم استفاده از مواد غذایی در شعب با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه باشد.

وی با بیان اینکه سواد سلامت در انتخابات بسیار مهم است و باعث عدم انتشار بیماری می شود افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله فیزیکی ۲ متر و شستن دست ها بهترین واکسن در مقابل کرونا است.

 سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha