جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها در کرمانشاه با فوت شمع ۱۴۰۰

کرمانشاه - ایرنا- رای‌ اولی‌های کرمانشاهی ۲۸ خرداد را به عنوان جشن تکلیف سیاسی خود با کیک و شمع جشن گرفتند و همپای دیگر هموطنان رای خود را به صندوق انداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسجد جامع کرمانشاه در روز جمعه شاهد صحنه‌های بی‌نظیری از حضور و مشارکت مردم در انتخابات بود؛ از پیرمردی که به سختی راه می‌رفت، مردی میانسال که با کپسول اکسیژن بر دوش رای داد و تا رای‌اولی‌های کرمانشاهی که برای جشن تکلیف خود کیک تدارک دیده بودند و شمع ۱۴۰۰ را فوت کردند.

تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه «بیهقی» به نمایندگی از ۳۴ هزار و ۱۹ رای‌اولی استان کرمانشاه، روز ۲۸ خرداد را جشن گرفتند و معتقد بودند که باوجود اینکه کشور با مشکلات فراوانی روبرو است اما تنها راه حل این مشکلات حضور و مشارکت در انتخابات است.

جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها در کرمانشاه با فوت شمع ۱۴۰۰

کشور را با هم میسازیم

«عطیه کرمی» یکی از رای‌اولی‌ها بود که در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیروز نهایی این انتخابات مردم هستند چون با حضور خودشان مشت محکمی بر دهان همه دشمنان می‌زنند.

وی رای مردم را برای تعیین سرنوشت خود بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: باوجود اینکه امروز مشکلاتی در کشور داریم اما همه باید دست در دست دهیم و دوباره کشور را بسازیم و اگر مردم در انتخابات شرکت کنند مشکلات را خودمان می‌توانیم حل کنیم.

این دانش‌آموز رای‌اولی با اشاره به اینکه امروز کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: رییس جمهور آینده باید با برنامه‌ریزی دقیق و اجرای این برنامه‌ها شرایط بهتری را برای معیشت و رفاه مردم فراهم کند.

کرمی کرمانشاه را استانی مستعد برای توسعه و اشتغال‌زایی دانست و اظهار داشت: این استان ظرفیت‌های فراوانی از نظر نیروی انسانی و امکانات در اختیار دارد و توجه به کرمانشاه می‌تواند منجر به توسعه کشور هم بشود.

«هدیه سبحانی‌راد» یکی دیگر از رای‌اولی‌ها بود که حضور در انتخابات را واجب ارزیابی کرد و گفت: همه مردم با مشارکت خود در انتخابات باید به دشمنان نشان دهند که مردم ایران همیشه در صحنه نبرد حضور دارند و عرصه را برای سواستفاده دشمنان خالی نمی‌گذارند.

وی از جوانان به عنوان سرمایه‌های ارزشمندی برای کشور یاد کرد و افزود: رییس‌جمهور آینده باید در جهت آبادانی کشور گام بردارد و با استفاده از ظرفیت جوانان برنامه‌های خوبی را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم طراحی و اجرا کند.

جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها در کرمانشاه با فوت شمع ۱۴۰۰

«هستی ورعی» دیگر رای‌ اولی حاضر در مسجد جامع کرمانشاه گفت: امروز مردم وضعیت مالی خوبی ندارند و مهمترین برنامه رییس‌جمهور آینده باید اشتغال‌آفرینی و افزایش سطح درآمد مردم باشد.

وی با اشاره به انتخابات شورای شهر و اهمیت آن در توسعه شهری هم افزود: اعضای شورای شهر باید از حاشیه دوری کنند و بیشتر وقتشان را صرف آبادانی کرمانشاه کنند اما امروز برخی از نقاط کرمانشاه با مشکلات فراوانی روبرو است و اعضای جدید شورای شهر حتما با حضور در این مناطق مشکلات را رصد و حل کنند.

امام جمعه کرمانشاه هم روز جمعه در مسجد جامع، مشارکت رای‌اولی‌ها در انتخابات را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: این رای دادن آنها اهمیت بسیاری دارد چون در سرنوشت کشورشان سهمیم شده‌اند.

استاندار کرمانشاه هم با اشاره به حضور رای‌ اولی‌ها برای شرکت در انتخابات افزود: از رای اولی‌ها تقاضا داریم برای پشتیبانی از گام دوم انقلاب پای صندوق‌های حضور پرشوری در پای صندوق های رای داشته باشند.

جشن تکلیف سیاسی رای اولی‌ها در کرمانشاه با فوت شمع ۱۴۰۰

استاندار کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

«هوشنگ بازوند» افزود: در انتخابات پیش رو ۳۴ هزار و ۱۹ رای اولی در سطح استان داریم که از این آمار ۱۶ هزار و ۷۱۵ نفر زن و ۱۷ هزار و ۳۰۴ نفر مرد هستند.

او گفت: هیات های اجرایی استان برای دسترسی آسان و شایسته شهروندان به شعب اخذ رای هزار و ۹۴۲ شعبه را جانمایی و مصوب کرده که از این تعداد ۹۵۳ شعبه شهری و ۹۸۹ شعبه روستایی است؛ یک هزار و ۵۵ شعبه به صورت ثابت و ۸۸۷ شعبه به صورت سیار دایر می شود.

وی اضافه کرد: برای شعب و ستادهای پیش بینی شده حدود ۵۰ هزار نیرو در قالب هیات های اجرایی، نمایندگان فرمانداران، ناظرین شوراها و شورای نگهبان، بازرسان، محافظان، رانندگان و نیروهای پشتیباتی و خدماتی در استان سازماندهی و مسوولیت اجرا، نظارت، حفاظت و خدمات شعب را بر عهده خواهند داشت.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز در حال برگزاری است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha