شیراز و حضور وحدت بخش پیروان ادیان الهی در انتخابات

شیراز- ایرنا- شهر شیراز از دیرباز رنگین‌کمانی از ادیان مختلف بوده است و امروز هم در شور حماسی انتخابات و تکاپوی رأی دهندگان؛ بین رنگ‌ها، نگرش‌ها و شعارها، حضور پر شور پیروان ادیان الهی در پای صندوق‌های رأی حال و هوای دیگری به شعب اخذ رأی بخشیده است.

حضوری که به معنای محکم‌تر شدن پیوندهاست‌؛ پیروان ادیان الهی امروز همدوش با دیگر شهروندان شیرازی، به پای صندوق‌های رأی آمدند تا با انتخاب‌شان قدم بر صحنه افتخارآفرین نمایش اراده‌ها بگذارند و سرنوشت نیکویی را برای سرزمین ایران به ارمغان بیاورند.

حضور زرتشتیان و وفاداری به وطن

رئیس انجمن زرتشتیان شیراز شرکت در انتخابات را وظیفه ملی هر ایرانی می داند و معتقد است که مردم می توانند از طریق آرای خود نقش مهمی در اداره امور عمومی کشور ایفا کنند و با انتخاب آگاهانه سرنوشت و آینده کشور را رقم بزنند.
خسرو قدس به حضور پرشور زرتشتیان در پای صندوق های رأی اشاره کرد و اظهار داشت: زرتشتیان به عنوان یک ایرانی وفادار به وطن با تمام توان به وظیفه خود عمل کردند و در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.
وی در گفت و گو با ایرنا افزود: زرتشتیان بر این باور هستند که از هیچ کوششی برای سربلندی و اعتلای این سرزمین فروگذار نخواهند کرد و امروز هم برای سربلندی کشور ایران به پای صندوق های رأی آمده اند.
قدس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مهمترین انتظارات زرتشتیان از منتخبان مردمی در این دوره از انتخابات چیست، گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر می بایست پس از پیروزی در انتخابات با تمام توان خود در این عرصه حاضر شوند و به وعده های انتخاباتی شان پایبند باشند.
وی افزود: منتخبان مردم باید برای وضعیت اقتصادی کشور نیز برنامه های عملیاتی مدون و منسجمی داشته باشند و در مسیر رفع معضلات اقتصادی و معیشتی مردم گام های محکم و اساسی بردارند.

کلیمیان شانه به شانه شهروندان شیرازی در عرصه انتخابات
رئیس انجمن کلیمیان شیراز نیز به حضور گسترده جامعه کلیمیان در پای صندوق های رأی اشاره کرد و مشارکت در انتخابات را فرصتی برای مطالبه گری دانست.
امیر علاسالاری با اعتقاد به اینکه حضور هر چه بیشتر مردم در پای صندوق های رأی، روحیه مطالبه گری و همدلی در جامعه را بیش از پیش تقویت می کند، گفت: جامعه کلیمی شیراز امروز شانه به شانه همشهریان خود در عرصه انتخابات شرکت کرده اند و حضور گسترده ای در پای صندوق های رأی دارند.
وی با بیان اینکه مشارکت در انتخابات یک تکلیف ملی و متضمن منافع ملی کشور است، گفت: کلیمیان همگام با ملت و همراه با دولت ایران در انتخابات ۱۴۰۰ نقش آفرینی کردند و با مشارکت در این رویداد بزرگ گام‌های مؤثری در مسیر پیشرفت و سربلندی کشور برداشتند.
سالاری با اشاره به اینکه انتخابات مانع از تحقق خواسته‌های غیرمنطقی و غیرمعقول دشمنان می شود، بیان کرد: هرچند همیشه شاهد سم‌پاشی های دشمنان برای کاهش حضور در پای صندوق‌های رأی بوده‌ایم اما مشارکت مردم ایران در این دوره از انتخابات نشان‌دهنده مردمی بودن انتخابات و عدم بی‌تفاوتی آنها نسبت به سرنوشت کشور است.
وی ادامه داد: انتخابات باشکوه عرصه مطالبه‌گری در جامعه را تقویت می کند. امیدواریم در دولت جدید گام های محکم و تأثیرگذاری در مسیر رسیدگی به مطالبات مردم برداشته شود.
سالاری اضافه کرد: دولتمردان می بایست رسیدگی به وضعیت امرار معاش مردم را جدی بگیرند و اسباب آرامش و رفع نگرانی مردم را فراهم کنند.
وی افزود: همچنین نیاز است که اقدامات بیشتری در خصوص فرهنگ‌سازی در زمینه تقریب میان ادیان، آزادی بیان و برطرف شدن مشکلات اقلیت ها صورت بگیرد.
سالاری با بیان اینکه جامعه کلیمیان شیراز نیازمند ایجاد نمازخانه در مناطق مختلف شهر است،گفت: در حال حاضر کمبود نمازخانه برای کلیمیان شیراز در برخی از مناطق شهر به شدت دیده می شود و امیدواریم که تدابیر اساسی در این زمینه اتخاذ شود.


عزم جدی ارامنه شیراز برای حضور در پای صندوق های رأی برای آینده بهتر 
رئیس انجمن ارامنه شیراز هم به حضور قابل توجه جامعه ارامنه شیراز در این دوره از انتخابات اشاره کرد و این حضور را فرصتی برای ساختن آینده ای بهتر برای کشور دانست.
هرموند آراتونیان با اعتقاد به اینکه انتخابات ایران همواره با اقبال گسترده ارامنه مواجه می شود، اظهار کرد: خوشبختانه امروز هم شاهد حضور پرشور ارامنه در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر هستیم تا از این طریق در ساختن آینده ای بهتر برای کشور سهیم باشیم.
وی بیان داشت: ما حضور در انتخابات را به مثابه یک روش ارزشمند برای تحقق آرمان های مردم و نمادی از مسئولیت پذیری اجتماعی می دانیم و بی تفاوتی به انتخابات را بی توجهی به آینده و عدم مسئولیت پذیری قلمداد می کنیم.
آراتونیان شرکت نکردن در انتخابات را آب به آسیاب دشمن ریختن دانست و گفت: بی توجهی به این امر مهم در نهایت به ضرر خودمان تمام می شود. زیرا مردم با حضور در عرصه انتخابات در واقع سرنوشت خودشان را رقم می زنند.
وی از منتخبان این دوره از انتخابات درخواست کرد: انتظارات ارامنه از  منتخبان مردمی تفاوتی با خواسته ها و انتظارات دیگر هموطنان ندارد و ما نیز مانند سایر مردم خواستار برطرف شدن مشکلات کشور در ابعاد مختلف هستیم و امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید شاهد رفع معضلات اقتصادی و معیشتی مردم باشیم.
آراتونیان با اعتقاد به اینکه کلیسای ارامنه شیراز نیاز به بازسازی دارد، تصریح کرد: کلیسای «مریم مقدس» که در گذر تاریخی سنگ سیاه و در بافت تاریخی شیراز قرار دارد، در حال حاضر نیازمند مرمت و بازسازی است‌. بازسازی این کلیسا بزرگترین دغدغه ارامنه شیراز در شرایط کنونی محسوب می شود.
وی عنوان داشت: بارها مشکلات مان در خصوص بازسازی این کلیسا را به گوش مسئولین رسانده ایم و امیدواریم که در این دور از فعالیت شورای شهر شاهد رسیدگی بیشتر به مشکلات کلیسای «مریم مقدس» باشیم.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استان فارس افزون بر سه میلیون و ۵۸۴ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و سه هزار و ۸۴۴ شعبه اخذ رأی به همین منظور پیش‌بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha