امام جمعه شاهرود: نامزدهای انتخابات فرد منتخب مردم را یاری کنند

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت: رقبای انتخاباتی که صاحب ایده بودند، بعد از انتخابات با وفاق، همکاری و هم افزایی منتخب مردم را یاری کنند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شاهرود در مصلای بزرگ پیامبر اعظم (ص) افزود: امروز مردم پای صندوق های رأی می آیند و فرد اصلح را انتخاب می کنند و از فردا همه باید رقابت را کنار گذاشته و با مهربانی، بردباری و وحدت برای آبادانی کشور تلاش کنند.

وی با بیان اینکه از شنبه منتخب ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها مشخص می شوند، تصریح کرد: برخی نامزدهای انتخاباتی برنامه های خوب و جامعی مطرح کردند که آنها باید در کنار رییس جمهور منتخب قرار گیرند و با همکاری مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را حل نمایند.

امینی، ادامه رقابت در روزگار خدمت را ناشایست خواند و اظهار داشت: بداخلاقی، تنش آفرینی و ۲ قطبی سازی در کشور برای مصالح ملی مفید نیست.

امام جمعه شاهرود ادامه داد: در انتخابات شوراهای شهر و روستا هم افرادی با برنامه بودند که آنان نیز باید به کمک افراد منتخب مردم بیایند و در آبادانی شهر و روستاها سهیم باشند.

وی با بیان اینکه حضور رهبر معظم انقلاب در ساعات اول صبح در پای صندوق درس بزرگی است، تصریح کرد: در هیچ جای دنیا انتخاباتی مانند انتخابات کشور ما مورد هجمه دشمنان قرار نگرفته است اما مردم آگاهانه و هوشیارانه این توطئه ها را خنثی می کنند. 

امینی، به سرنگونی دولت رژیم صهیونیستی  اشاره کرد و گفت: دولت جدید صهیونیستی نیز جنایت در غزه را در دستور کار دارد.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به مذاکرات هسته ای، ابراز داشت: طولانی شدن مذاکرات برجامی به مصلحت کشور نیست ، این مذاکرات تاکنون دستاورد مهمی برای مردم نداشته است.

به گفته وی، برجام در صورتی مفید است که همه کشورهای مذاکره کننده پای آن بایستند و به تعهدات آن با صداقت عمل کنند.

 وی به سالروز تولد امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: کانون های خادمیاران رضوی در تمام کشور به برکت امام رضا(ع) شکل گرفته که با تلاش آنان توفیقات بسیار خوبی در زمینه های مختلف حاصل شد.

امام جمعه شاهرود افزود: در شهرستان شاهرود ۲ هزار ۵۰۰ خادمیار، هزار و ۵۰۰ یاور رضوی و ۸۰ خانم به مستمندان و نیازمندان خدمات گوناگونی از جمله حقوقی، فرهنگی، بهداشتی ، زیارتی و جهادی به ویژه در دوران همه گیری کرونا ارایه می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha