۸۹ هزار و ۴۸ قزوینی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شرکت کردند

قزوین - ایرنا - دبیر ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۸۹ هزار و ۴۸ قزوینی تا این لحظه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرده‌اند که این میزان حضور مشارکت نسبتا خوبی را رقم زده است.

به گزارش ایرنا، اسدالله حمزه‌ای روز جمعه در ستاد انتخابات استان قزوین افزود: از این تعداد ۴۱ هزار و ۱۷۳ نفر زن و ۴۷ هزار و ۸۷۵ نفر مرد بوده‌اند و مشارکت خیلی خوبی نیز تا این لحظه رقم خورده و به طور قطع میزان مشارکت در بعدازظهر نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قزوین اضافه کرد: یک هزار و ۱۸۷ شعبه اخذ رای استان در حال حاضر فعال و برخط بوده و آخرین تحولات و تغییرات انتخاباتی نیز در سامانه جامع انتخابات لحظه به لحظه مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.

به گفته وی، فرایند برگزاری انتخابات در استان به روال عادی پیش می‌رود و مشکل خاصی نیز تاکنون از سطح استان گزارش نشده است.

حمزه‌ای با اشاره به گزارش برخی اختلالات اینترنتی در فرایند رای‌گیری، افزود: با توجه به الکترونیکی بودن برخی از شعب اخذ رای و برخط بودن آنها، در ابتدای صبح برخی شعب با مشکلاتی در این رابطه روبرو شدند اما به سرعت برای رفع آن اقدام لازم به عمل آمد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بروز چنین مشکلاتی در قانون نیز پیش بینی شده، در کنار صندوق‌های مکانیزه، صندوق‌های سنتی در شهر قزوین در نظر گرفته‌ایم تا در طول مدت زمان برگزاری انتخابات مشکل جدی را شاهد نباشیم.

حمزه ای با اشاره به اینکه در حال حاضر حوزه‌های اخذ رای استان با مشکل کمبود تعرفه رای روبرو نشده‌اند، اضافه کرد: تعرفه‌های توزیع شده در استان براساس جمعیت مناطق صورت گرفته و در ادامه راه نیز مشکل خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابات شهر قزوین نیز از جمعیت ۴۰۰ هزار نفری این شهر، ۲۸۰ هزار نفر واجد شرایط رای هستند اما برای رای گیری ۵۰۰ هزار تعرفه برای آن در نظر گرفته شده و در شعب نیز توزیع شده است.

حمزه‌ای ادامه داد: با وجود جمعیت یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفری استان قزوین، بیش از یک میلیون و هزار و ۵۰۰ تعرفه شورای شهر و روستا و یک میلیون و ۴۰۰ هزار برگ تعرفه انتخابات ریاست جمهوری در سطح شعب اخذ رای استان توزیع شده است.

استان قزوین دارای ۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

چهار هزار و ۳۶۷ نفر در روستاها و ۸۲۵ نفر در شهرهای استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی به رقابت می‌پردازند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha