حضور مردم زابل در ساعات اولیه انتخابات پررنگ است

زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه زابل گفت: حضور مردم حوزه انتخابیه زابل در ساعات اولیه انتخابات پررنگ است و بار دیگر مردم این منطقه برگ زرینی را در انتخابات ثبت می‌کنند.

عباسعلی ارجمندی پس از انداختن رای خود در یکی از شعب حوزه انتخابیه زابل در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:حضور رای اولی‌ها و افراد مسن در شعب اخذ رای روستایی و شهری پررنگ است و این حضور تا ساعات پایانی اخذ رای ادامه دارد.

وی اظهارداشت:به طور قطع مردم ایران اسلامی و مردم منطقه سیستان همانند دوره‌های قبلی انتخابات، حضور پررنگی خواهند داشت و به نیابت از شهدای انقلاب اسلامی و شهید حاج قاسم سلیمانی برگه اخذ رای خود را در صندوق می‌اندازند و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و استکبار جهانی می‌زنند.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ۱۲۶ صندوق اخذ رای شهری و روستایی ثابت و سیار آرای مردم حوزه انتخابیه زابل را جمع‌آوری می‌کنند.

وی بیان کرد: افزون‌بر چهار هزار نفر در هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی مسوولیت برگزاری انتخابات حوزه انتخابیه زابل را برعهده دارند.

به گفته رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان  ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات پیش‌رو در سراسر این استان پیش بینی شده است.
ابوذ کوثری با بیان اینکه از این تعداد صندوق‌های درنظرگرفته شده برای انتخابات ۳۰ درصد شعبه های شهری و ۷۰ درصد شعبه های روستایی هستند افزود: در مجموع  ۴۲ درصد این شعبه ها ثابت و هشت درصد نیز سیار است.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تعداد واجدان شرایط رای دادن در سراسر استان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۸ نفر  است.

جمعیت این استان حدود سه میلیون نفر است.
کوثری با اشاره به شمار رای اولی‌های سیستان و بلوچستان در انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: در این دوره ۷۳ هزار نفر رای اولی در استان برای نخستین بار پای صندوق‌های اخذ رای حضور خواهند یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha