استاندار مازندران: قهر با انتخابات روش مناسب حل مشکلات کشور نیست

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با دعوت شهروندان استان به مشارکت حداکثری در انتخابات ، گفت : قهر با انتخابات و صندوق‌های رای روش مناسبی برای حل مشکلات کشور نیست.

به گزارش ایرنا ، احمد حسین زادگان روز جمعه پس از انداختن رای خود برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای خبرگان رهبری در صندوق مستقر در استانداری در گفت و گو با خبرنگاران افزود :  ضمن احترام به عقاید تمامی هموطنان و شهروندان مازندرانی ، بر این اعتقادم که حل مشکلات کشور از مسیر صندوق های رای و انتخابات می گذرد .

وی گفت : این که مشکلات اقتصادی و رد صلاحیت ها در برخی از مردم ایجاد دلسردی کرده است ، نباید سبب شود تا از حق رای خودشان برای تعیین سرنوشت کشور استفاده نکنند.

نماینده عالی دولت در مازندران بر ضرورت مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای برای حل و فصل مشکلات کشور تاکید کرد و اظهار داشت : اگر چه هنوز زود است و نمی توان در باره میزان مشارکت مردم در انتخابات داوری کرد ، ولی گزارش های  دریافتی تاکنون از استقبال و حضور خوب مردم در پای صندوق های رای در استان مازندران حکایت دارد.

استاندار مازندران همچنین در پاسخ به پرسش برخی خبرنگاران پیرامون ایجاد اختلال در برخی از شعب اخذ رای از جمله غیبت تعدادی از اعضای هیات های اجرایی ، گفت : تاکنون گزارشی که نشان دهد اختلال معناداری در روند انتخابات ایجاد شده باشد  ، دریافت نکرده ایم.

وی افزود : ۵۷ هزار نفر کار برگزاری انتخابات را در مازندران بر عهده دارند و این که چند نفر به هر علتی بویژه با توجه به شرایط کرونایی و بیمار شدن نتوانند در صبح برگزاری انتخابات حضور یابند امری طبیعی است و در همه دوره ها وجود داشته و پیش بینی های لازم صورت می گرفت و در این دوره هم پیش بینی جایگزین برای اینگونه مواقع صورت گرفته است.  

حسین زادگان گفت : عمده عوامل اجرایی که امروز در شعب اخذ رای در استان حضور دارند ، دارای سابقه اجرایی انتخابات در دوره های گذشته و مجرب هستند و با توجه به تدابیر اندیشیده شده ، امکان ایجاد اختلال به خاطر غیبت یک یا چند نیروی انسانی قطعا وجود ندارد ضمن این که نیروی جایگزین برای اینگونه مواقع از جمله خسته شدن یا بیماری درصدی از عوامل اجرایی در نظر گرفته شده است. 

استاندار مازندران: قهر با انتخابات روش مناسب حل مشکلات کشور نیست

اولویت سلامت رای‌دهندگان 

استاندار مازندران همچنین یکی از اولویت ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در انتخابات ۲۸ خرداد را حفاظت از سلامت رای دهندگان در شعب اخذ رای برشمرد و گفت : در این دوره از انتخابات  ۱۰ درصد به شعبه های اخذ رای اضافه شده است تا امکان رعایت پروتکل های بهداشتی بهتر فراهم شود.

وی افزود : علاوه بر افزایش شعب اخذ رای ، در این دوره زمان رای گیری نیز یک ساعت زودتر شروع و  تا ۲ بامداد روز بعد تمدید شده است تا شهروندان فرصت کافی برای رای دادن در محیط و فضایی امن از نظر حفاظت از سلامتشان داشته باشند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی در مازندران در حال برگزاری است و حدود ۵۷ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی کار اخذ رای از مردم را در این شعب بر عهده دارند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، امروز ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که بیش از ۵۱ هزار از این تعداد را رای اولی ها تشکیل می دهند.

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد که سرنوشت آنها امروز در کنار انتخاب رییس جمهوری و یک نماینده مجلس خبرگان تعیین می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha