مردم می‌توانند اشکالات در مسائل اجرایی را به حداقل برسانند

تهران- ایرنا- دادستان کل کشور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات گفت: مردم می‌توانند با نظارت و مطالبات خود، گله ها، ضعف ها و اشکالاتی که احیانا در مسایل اجرایی کشور دیده می‌شود را به حداقل برسانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام المسلمین محمدجعفر منتظری با حضور در ستاد انتخابات کشور از بخش های مختلف از جمله تیم مانیتورینگ شبکه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت سامانه الکترونیک و برخط ستاد انتخابات قرار گرفت.

وی در این بازدید به خبرنگاران اظهار کرد: به همه دست اندرکاران امر مهم انتخابات، مجریان ناظران، خبرنگاران و همه کسانی که در امر انتخابات موثر هستند و به مردم عزیزی که تا این ساعت پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند، دست مریزاد می گویم.

دادستان کل کشور ادامه داد: آنهایی که تا به حال در انتخابات شرکت نکرده اند، ان‌شاءالله از فرصت استفاده کرده و تا پایان ساعت قانونی پای صندوق رای حاضر شده و دین خود را به کشور و شهدا ادا کنند. ما نباید فراموش کنیم  که شهدا جان خود را در راستای اقتدار و امنیت کشوراز دست داده اند و پاسدار خون آن عزیزان باشیم.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند با نظارت و مطالبات خود، گله ها، ضعف ها و اشکالاتی که احیانا در مسایل اجرایی کشور دیده می‌شود را به حداقل برسانند.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ساعات اولیه صبح اختلال هایی در سیستم‌ها به وجود آمده بود،اظهار کرد: مشکلات در سیستم‌ها بر اساس گزارشاتی ما داشتیم پیگیری شده است و  امیدواریم که این اختلالات دیگر تا پایان رای گیری به وجود نیاید و مردم با مشکلی مواجه نباشند.

وی ادامه داد: همه دست اندرکاران وظیفه دارند که زمینه جمع آوری آراء مردم را به گونه‌ای تنظیم کنند که مردم به راحتی بتوانند با کمترین فشار و مشکل مخصوصا در شرایط کرونایی حضور داشته باشند و حضور مردم با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی باشد.

منتظری درباره برخی تخلفات گزارش شده از شهرها مبنی بر خرید و فروش رای گفت: گزارشات البته بوده ولی بسیار اندک و جزئی بود.اگر گزارشی مستند باشد، قطعاً دستگاه قضایی بر اساس آنچه که وظیفه اش هست در چهارچوب قانون با متخلفان برخورد خواهد کرد.

دادستان کل کشور یادآورشد: آنچه که ما شاهد بودیم و گزارشاتی به من رسیده تخلفات زیاد نبوده است. عمده مشکلات بحث دیر رسیدن تعرفه‌ها یا کندی و قطعی سیستم بود که در پایان رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: با همه تلاشی که بدخواهان و دشمنان علیه کشور و ملت بزرگوار ما داشتند، من فکر می‌کنم در دنیا مشابه این روند نمی توان پیدا کرد که کشورهای زیادی با هزینه‌های بسیار زیاد به مقابله با انتخابات یک کشور برخیزند و این نشان دهنده اهمیت انتخابات جمهوری اسلامی ایران است و مردم حتماً به این اهمیت واقف هستند و علیرغم خواست دشمنان، یک انتخابات پرشور را به وجود خواهند آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha