رأی‌گیری در تمام شعبه‌های اخذ رأی فارس در حال انجام است

شیراز- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: رای‌گیری از مراجعان در تمام شعبه‌های اخذ رای استان و شیراز بدون مشکل درحال انجام است و از آغاز کار رای گیری شاهد حضور خوب مردم بوده‌ایم.

سید احمد احمدی‌زاده، جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای شروع رای گیری اختلالاتی در رای گیری با توجه به الکترونیکی بودن فرایند اخذ رای در انتخابات شوراها در شیراز ایجاد شد که مشکل ایجاد شده بلافاصله با همکاری وزارت کشور و عوامل اجرایی به ویژه همکاران حوزه آی تی در استان به سرعت رفع شد.
وی ادامه داد: به فرمانداران سراسر استان ابلاغ کرده‌ایم که رای گیری در هیچ شعبه‌ای نباید متوقف شود و چنانچه فرایند رای گیری آنلاین دچار مشکل شد به شکل دستی و آفلاین کار رای گیری را دنبال کنند و سپس در یک فرصت مناسب اطلاعات را به سیستم وارد کنند.
احمدی‌زاده بیان کرد: از مردم استان دعوت می‌کنیم که در ساعت‌های اولیه رای گیری و در نوبت صبح نسبت به رای دادن اقدام کنند.
وی اظهار داشت: تاکنون شاهد مشارکت خوبی بوده‌ایم و در چهار شعبه پیش بینی شده در حرم مطهر شاهچراغ (ع) استقبال خوب بوده و گزارش‎های فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نیز بیانگر مشارکت خوب در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سطح استان است.
او ادامه داد: در حوزه اجرا و تامین امنیت و سلامت انتخابات کوشش خود را از حدود یک سال قبل در فارس آغاز کردیم و تمام کوشش ما بر این بود که امروز شاهد انتخاباتی امن و سالم در استان باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: مردم نسبت به سلامت انتخابات و همچنین سلامت خودشان با توجه به تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شعب اطمینان داشته باشند و باز هم تاکید می‌کنیم که استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را در زمان حضور در شعب مد نظر قرار دهند.
احمدی‌زاده بیان کرد: استان فارس با ۳۶ شهرستان، ۹۴ بخش و ۱۱۵ شهر از لحاظ تقسیمات کشور بزرگترین استان کشور است و سه هزار و ۸۴۴ شعبه ثابت و سیار برای اخذ رای پیش بینی شده است که از این تعداد ۸۳۲ شعبه مربوط به شهرستان شیراز است.
وی ادامه داد: در این دوره با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب اخذ رای، تعداد شعب اخذ رای در کلانشهر شیراز ۲۵ درصد و در سایر نقاط استان هم حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha