رییس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی: حضور مردم در ساعات اولیه چشمگیر است

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: فرایند رای‌گیری در هزار و ۲۴ شعبه استان که از ساعت هفت صبح امروز ۲۸ خرداد آغاز شد، ادامه دارد و شور و ‌شعف مردم در ساعات اولیه چشمگیر است.

"ناصر خوش‌ خبر" ظهر جمعه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی افزود: از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی برای فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخابات با محوریت تامین امنیت و سلامت شروع شد و امروز بیش از ۲۴ هزار نفر عوامل اجرایی در هزار و ۲۴ شعبه در حال اخذ آرای مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

وی گفت: در یک محیط امن و سالم تمامی تمهیدات منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده شده و زمینه برای رای‌گیری در مناطق شهری و روستایی فراهم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مردم با توجه به اینکه اثر انگشت حذف شده، خودکار شخصی به همراه داشته باشند. 

وی افزود: یکی از دغدغه‌های ستاد استانی کرونا سلامتی و ایمنی مردم بوده لذا همه تمهیدات اندیشیده شده که اضافه شدن شعب یکی از مهمترین برنامه‌ها در همین زمینه است.

خوش خبر گفت: رای‌گیری از ساعت هفت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد و تا ساعت ۱۷ امروز ادامه خواهد داشت و بعد با تقاضای استانداران و موافقت وزیر ساعات افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه آگاهانه‌ترین رفتار و انتخابات موثر را از سوی مردم شاهد خواهیم بود افزود: هم‌استانی‌ها رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند.

۳۸۲ شعبه شهری و ۶۴۲ شعبه روستایی از ساعت ۷ صبح امروز همزمان با سراسر کشور کار رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان خراسان جنوبی آغاز کردند.

از مجموع هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده در استان ۴۷۷ شعبه سیار و ۵۴۷ شعبه ثابت است به این ترتیب ۵۳ درصد شعب، ثابت است و بقیه به شکل سیار فعال هستند.

امسال ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۸ نفر رای اولی به شمار می‌روند.

۱۱۵ شعبه اخذ رای در شهر بیرجند فعال است و انتخابات شورای اسلامی شهر در بیرجند به صورت تمام الکترونیک است اما اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و دیگر شهرهای استان به صورت دستی و با تعرفه انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha