قمی‌ها برای تعیین سرنوشتشان پای صندوق رای آمدند

قم - ایرنا- مردم زمان شناس قم از دقایق ابتدایی آغاز رای‎‌گیری با حضور در پای صندوق‌های رای حضور یافتند تا سرنوشتشان به دست خودشان رقم بزنند و از استقلال میهن و سرزمین کهن خود صیانت کنند و حضور پرمعنایی در شرایط ویژه کشور داشتند.

قمی ها مانند همیشه پرشکوه ظاهر شدند، مردم قم به درستی می دانند رییس جمهوری که با رای بالا انتخاب شود قوی و قدرتمند خواهد بود و می تواند کارهای بزرگی برای حل مشکلات کنونی و قدم گذاشتن در مسیر جدید پیشرفت و ترقی میهن اسلامی خود بردارد.

قمی ها آمدند تا از کیان انقلاب خود بار دیگر دفاع کنند؛ مردم بدرستی می دانند اگر مشارکت پایین باشد دشمن مجال زورگویی و فشار را خواهد یافت و امروز مردم این استان با سرانگشتان تاثیرگذار خود می خواهند امید واهی دشمنان را نقش بر آب کنند.

همچنین قم یکی از ۲۴ کلانشهری است که مشخص شدن ۱۳ عضو شورای اسلامی آن بصورت الکترونیکی باید مشخص شود که این مساله به عنوان یک تجربه گرانقدر قابل تقدیر است و یک گام مهم و رو به جلو در کاهش هزینه های انتخاباتی، سرعت در اعلام نتایج و شفافیت خواهد بود.

قمی‌ها برای تعیین سرنوشتشان پای صندوق رای آمدند

با اعلام نهایی اسامی ردصلاحیت شدگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، در نهایت ۴۱۹ تن در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح استان قم رقابت خواهند کرد.

گفتنی است تعداد شعب اخذ رای از ۵۷۱ شبعه در سال ۹۸ به ۶۰۴ شعبه در سطح شهر قم و از ۶۷۰ شعبه اخذ رای در انتخابات سال ۹۸ به ۷۲۲ شعبه در سطح استان قم افزایش یافته است و در ۸۰۰ نقطه از استان قم انتخابات برگزار خواهد شد.

در سطح این استان ۲۰ صندوق در ادارات دولتی، ۳۲۷ صندوق در مدارس، ۱۷۹ صندوق در مساجد، ۲۸ صندوق در حسینیه ها، ۳ صندوق در دانشگاه ها و ۲ صندوق در فرهنگسرا دایر مستقر شده است همچنین از مجموع ۶۰۴ صندوق اخذ رای در شهر قم، ۱۱۷ صندوق ویژه مردان، ۱۱۹ صندوق مخصوص بانوان و ۳۶۸ صندوق نیز مشترک خواهد بود.

حال و هوای امروز قم از جنس حماسه است و حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران، مساجد و مدارس شهر قم اینبار شاهد بهم پیوستن صفوفی از جنس همدلی و مسوولیت شناسی است و از همان لحظات ابتدایی آغاز زمان رای گیری شهروندان قمی در کنار خانواده و دوستان خود پای صندوق حاضر می شوند.

قمی‌ها برای تعیین سرنوشتشان پای صندوق رای آمدند

ریحانه جعفری یک رای اولی است و با اشتیاق از این که موفق شده در سرنوشت کشور خود دخیل شود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عنوان کرد: صحنه‌دار اصلی امروز کشور مردم هستند و ما امروز آمده ایم تا اجازه ندهیم کسی به جای ما برای سرزمین و کشور ما تصمیم بگیرد.

به باور این شهروند قمی، کشور ما نقاط ضعف و قوت فراوانی دارد که باید تلاش کنیم با انتخاب افراد صالح نقاط قوت خود را تقویت و از حجم کاستی ها و ضعف های خود کم کنیم.

محمد رضایی از رانندگان برون شهری قم نیز گفت: من بخاطر امنیتی که انقلاب اسلامی برای ملت ما به ارمغان آورده رای می دهم. امنیتی که در دل شب مسافران را بدون دغدغه به مقصدشان می رسانم و هرگز هراسی از ناامنی وجودم را پر نمی کند.

به گفته این شهروند قمی، وضعیت روستاها و نقاط دوردست کشور نسبت به قبل از انقلاب زیر و رو شده و امروز کمتر روستایی در ایران می توان پیدا کرد که محروم از نعمت برق، آب و گاز باشد.

وی یادآور شد: با همه تبلیغات سوء دشمنان برای تحریم انتخابات و عدم حضور مردم در پای صندوق های رای اما مردم امروز نشان دادند پای انقلاب و کشورشان هستند.

قمی‌ها برای تعیین سرنوشتشان پای صندوق رای آمدند

معصومه رضایی از شهروندان قمی نیز بیان کرد: هیچ کس نمی تواند مردم را در تعیین سرنوشت خودشان محروم کند و این مردم همیشه ثابت کرده اند که بی توجه به تبلیغات شائبه دار در صحنه های مهم حضور یافته اند.

وی اظهار داشت: من از شرایط سخت اقتصادی و معیشتی خانواده ام گلایه دارم و منتقد وضع فعلی هستم اما برای تامین منافع ملی ایران در سطح بین الملل که ارتباط مستقیمی با مشارکت بالای مردمی دارد؛ حضور پیدا کردم.

به باور وی، شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز مهم است چرا که این نهاد در ابعاد محلی خود مانند تعیین عوارض و شکل دادن به سمت و سوی ساخت و سازهای شهری مهم است و انتخاب افراد متخصص و دلسوز در این نهاد باید مورد توجه همه است.

قمی‌ها برای تعیین سرنوشتشان پای صندوق رای آمدند

فاطمه ندیری از مسوولان یکی از شعب اخذ رای نیز ابراز داشت: قبل از آغاز اخذ رای تمام محل برگزاری انتخابات ضدعفونی و پروتکلهای بهداشتی بصورت کامل انجام شده است.

وی عنوان کرد: حضور مردم در پای صندوق های رای برغم مشکلات فنی اولیه در آغاز رای گیری در تغییر کد صندوق های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا چشمگیر است و صف مردم تا رسیدن به نوبت رای گیری طولانی است.

این شهروند قمی ادامه داد: تنها درخواست ما از مردم برای حضور در پای صندوق های اخذ رای همراه داشتن وسایل شخصی به ویژه خودکار و خودداری از حضور در محل رای گیری با حضور کودکان و نوجوانان برای جلوگیری از احتمال سرایت ویروس کووید ۱۹ است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز بیست و هشتم خردادماه در حال برگزاری است. /

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha