استاندار یزد: مشارکت مردم در انتخابات مانند دوره قبل پرشور است

یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: طبق بازدیدهای صورت گرفته از شعبه های اخذ رأی، حضور مردم در پای صندوق رای از لحاظ میزان مشارکت تفاوت چشمگیری با دوره قبل ندارد و همچنان پرشور در حال برگزاری است.

محمدعلی طالبی روزجمعه در حاشیه بازدید از شعبه اخذ رای مستقر در مسجد روضه محمدیه(حظیره) شهر یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در انتخابات قبلی با توجه بازدیدهایی که در همین ساعت صورت می گرفت، حضور مردم در این ساعت پرشور بود. 

وی اظهار کرد: بسیار خوش حال هستم که صف های طولانی برای حضور مردم در انتخابات تشکیل شد که این نوع مشارکت مردمی بسیار ارزشمند است. 

استاندار یزد افزود: مسوولان ستاد انتخابات استان تلاش کردند که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ازدحام مردم و صف های شلوغ تشکیل نشود به همین منظور با  افزایش و پراکندگی شعبه های اخذ رای در مناطق مختلف اقدام شد. 

وی از مردم خواست که زمان رای دهی را به ساعات پایانی موکول نکنند و  با حضور در پای صندوق رای آینده کشور، خود و فرزندانشان را تضمین کنند. 

استاندار یزد افزود: ساعت رای گیری تا ۲۴ جمعه شب تعیین شد  اگر لازم به تمدید باشد با مجوز ستاد کرونا  تا ساعت ۲ بامداد روزشنبه شعبه های رای گیری دایر است.

استاندار یزد که برای شرکت در انتخابات به مسجد روضه محمدیه آمده است به دلیل ازدحام جمعیت شرکت در انتخابات خود را به چند ساعت بعد موکول کرد.

وی همچنین از قسمت های مختلف شعبه اخذی رای در مسجد روضه محمدیه بازدید کرد و در جریان روند رای گیری در این شعبه قرار گرفت.

۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شد و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha