توسعه و پیشرفت از مسیر صندوق‌های رای متجلی می‌شود

خرم‌آباد- ایرنا - نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت در انتخابات بستری برای توسعه و پیشرفت است که از مسیر صندق‌های رای متجلی می‌شود.

یحیی ابراهیمی روز جمعه در حاشیه رای گیری در شعبه مسجد جامع شهر الشتر طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم ایران اسلامی شعور و بلوغ سیاسی خود را در انتخابات مختلف به منصه ظهور گذاشته اند و انتظار می رود امروز نیز در این امر خطیر و سرنوشت ساز، مشارکت حداکثری داشته باشند.

وی تصریح کرد: حضور پرشور در انتخابات یک وظیفه دینی و ملی است که باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی می‌شود و مردم نیز با انتخاب شایسته، زمینه جبران ضعف‌، تکمیل قوت‌ها و تحول اساسی در تمدن آفرینی و عدالت‌خواهی ایجاد می‌کنند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه حضور گسترده در انتخابات و انتخاب فرد اصلح مایه امید، قدرت نظام، ناامیدی و شکست دشمنان می‌شود خاطرنشان کرد: حضور با بصیرت و جهادی در عرصه‌های سرنوشت ساز نظام مانند انتخابات، توصیه امام راحل و شهدای گرانقدر بخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و مشارکت مردم در انتخابات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد: این رویداد، زمینه ساز اقتدار و رشد جامعه اسلامی به شمار می رود و نشانگر میزان حمایت مردم از نظام اسلامی است.

۱۱۴ شعبه اخذ رای در شهرستان سلسله دایر است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در لرستان آغاز شده است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۶۴ نفر در لرستان واجد شرایط رای گیری هستند که ۳۳ هزار و ۸۲۵ نفر آنان رای اولی می‌باشند.

۴۵۳ شعبه اخذ رای الکترونیک برای انتخابات ۲۸ خرداد در چهار شهرستان استان دایر شده است، انتخابات امسال در ۱۱ شهرستان و یکهزار و ۵۱۶ روستای استان در حال برگزاری است و در ۱۹۸ روستا آمار افراد ثبت‌نامی به حد نصاب نرسید.

۳۴ شورای اسلامی شهر در لرستان وجود دارد که که ۱۸۱ عضو اصلی و ۱۰۳ عضو علی البدل دارند.

تعداد شعب اخذ رای در استان نیز با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به دوره قبل به ۲ هزار و ۳۱ شعبه رسیده است و یکهزار و ۱۳۱ نفر برای شوراهای شهری و هفت هزار و ۸۲۶ نفر برای شوراهای روستایی رقابت دارند.

انتخابات ۲۸ خرداد  در ۳۱ حوزه شهری و یکهزار و ۷۰۰ حوزه روستایی لرستان در حال برگزاری است و ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز با ۲۴ شعبه بر روند برگزاری این رویداد سیاسی در استان نظارت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha