امام جمعه همدان: مشارکت حداکثری قدرت چانه زنی دولت را افزایش می‌دهد 

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: مشارکت حداکثری و رای مردم قدرت چانه زنی دولت در عرصه دیپلماسی را افزایش می دهد. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  بازدید صورت گرفته از شعب اخذ رای نشان می دهد که فرایند انتخابات به شکل بسیار مطلوبی پیش می رود و حضور مردم نیز از آغازین دقایق انتخابات چشمگیر بوده است.  

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با قدردانی از  رسانه ها بیان کرد: نوع انعکاس خبرها در ترغیب و تشویق مردم برای حضور در پای صندوق های اخذ رای بسیار موثر است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی کار خبرنگاران را "جهاد رسانه ای" دانست و گفت: خبرنگاران با استفاده از ظرفیت رسانه ها می توانند مردم را به حضور حداکثری در پای صندوق های اخذ رای دعوت کنند. 

وی حضور امروز مردم در عرصه انتخابات را از جنس کار شهید سلیمانی دانست چرا که این حضور به تقویت امنیت کشور کمک می کند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ادامه داد: هر شهروند با رای دادن ، سرمایه اجتماعی دولت آینده را تقویت می کند و با توجه به ضرورت تعامل بین المللی دولت ها، این حضور قدرت دیپلماسی و چانه زنی را بالا می برد.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی مشارکت مردم در انتخابات را در خنثی سازی و رفع تحریم ها نیز موثر دانست و گفت: مشارکت حداکثری احساس مسئولیت افراد منتخب در قبال مردم و قدرت مطالبه گری شهروندان را افزایش می دهد. 

وی تاکید کرد: برخی مردم نسبت به وضعیت کنونی به ویژه در عرصه اقتصادی گلایه مندی به حقی دارند اما راه حل برون رفت از مشکلات رای ندادن نیست و با این کار گره ای باز نمی شود. 

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: ملت ایران مستقل بوده و در برابر رسانه های دشمن منفعل نیستند و بیشتر مردم به علت داشتن بصیرت بی توجه به خواسته های دشمن مستقل تصمیم می گیرند.

به گزارش ایرنا یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان شامل ۷۲۲ هزار و ۷۳۳ مرد و ۷۰۳ هزار و ۲۰۷ زن واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات هستند.

همچنین ۳۰ هزار و ۹۰۲ نفر از جمعیت واجد شرایط این استان رای اولی هستند که برای نخستین بار با شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای نقش خود را در تعیین سرنوشت و آینده کشور ایفا می‌کنند.

«عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha