تمامی شعب اخذ رای استان قزوین ملزم به رعایت موازین بهداشتی هستند

قزوین_ ایرنا_ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تمام عوامل اجرایی و رای دهندگان ملزم به رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در شعب اخذ رای هستند.

دکتر پیمان نامدار روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان هنگام حضور در شعب اخذ رای باید نسبت به رعایت موارد بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند و برای جلوگیری از تجمع در فضای بسته، تعداد افرادی که برای اخذ رای وارد شعب می‌شوند، توسط عوامل اجرایی کنترل میشوند.

وی با اشاره به اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی هیچگونه تهدیدی برای انتقال بیماری کرونا در شعب اخذ رأی وجود ندارد، تصریح کرد: مطابق دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده، وجود هرگونه استامپ برای أخذ اثر انگشت در شعب  أخذ رأی ممنوع است و توصیه می‌شود هر یک از رای دهندگان از خودکار شخصی استفاده نمایند.

این مسوول ادامه داد: رای گیری افرادی که بیماری کووید ۱۹ دارند و در قرنطینه خانگی هستند؛ توسط صندوق سیار با حضور در منزل آنها صورت می‌گیرد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به صورت مستقیم، توسط ناظران و کارشناسان بهداشتی حاضر در محل شعب أخذ رأی تحت نظارت قرار دارد.

۹۴۵ هزار و سه نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در قزوین هستند.

۹۶۴ داوطلب در ۲۸ شهر استان قزوین در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی با هم به رقابت می‌پردازند که ۸۶ درصد داوطلبان مرد و ۱۴ درصد آنها نیز زن هستند.

استان قزوین دارای ۶۷۹ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی است که در این دوره چهار هزار و ۶۳۳ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز در سراسر کشور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha