حضور پرشور بانوان مشهدی در میدان انتخابات

مشهد- ایرنا- بانوان مشهدی با حضور پررنگ در صفوف رای‌گیری بار دیگر نشان دادند همواره در مهمترین رخدادهای سیاسی و اجتماعی مانند هشت سال دفاع مقدس همدوش مردان و چه بسا پررنگ‌تر از آنها در خلق حماسه ملی مشارکت دارند.

انتخابات تجلی حضور و اراده ملی است، حضور و اراده‌ای که امروز در اقصی نقاط کشور تجلی یافته و به رغم تلاش دشمنان نظام برای دلسردکردن مردم، ملت غیور ایران در سراسر کشور از آغازین لحظات رای‌گیری در پای صندوق‌های رای حضور یافتند و این حضور در برخی شهرها و مراکز اخذ رای حتی قبل از آغاز زمان رای‌گیری بود.
در این میان حضور زنان و بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در صف رای‌دهندگان چشمگیر و ستودنی‌ است.
یکی از دختران مشهدی هنگام انداختن رای خود به صندوق در مسجد پیغمبر اکرم (ص) این شهر به خبرنگار ایرنا گفت: بانوان کشور خیلی قوی‌تر از این هستند که در مقابل موانع پیش رو از میدان به در شوند.
سعیدی افزود: کمبودها در کشور وجود دارد اما دشمنان نظام در این موقعیت حساس در کمین هستند با تشویق مردم به عدم حضور در انتخابات به اهداف شوم خود برسند.
وی ادامه داد: باید به بدخواهان ایران نشان دهیم همیشه با حضور در صحنه از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنیم.
بانوی دیگر نیز هدف خود از شرکت در انتخابات را افزایش قدرت کشور دانست و گفت: اشتغال، تسهیل ازدواج و تامین مسکن جوانان مهمترین خواسته‌ ما از رییس جمهوری آینده است.
زهره شیخ‌علیشاهی افزود: ساکن یزد هستم اما امروز برای انداختن رای خود به صندوق در مشهد در شعبه اخذ رای حرم مطهر رضوی حضور یافتم تا این تکلیف شرعی را ادا کنم.

یکی دیگر از بانوان مشهدی به خبرنگار ایرنا گفت: ایران با اقتدار، همدلی مردم و مسوولین و حضور پرشور در انتخابات، قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان می‌کشاند.
احمدی افزود: ایران بعد از انتخابات ۱۴۰۰، ایرانی با اقتدار است تا در عرصه‌های جهانی پرقدرت‌تر از قبل ظاهر شود، البته رییس جمهوری و اعضای شورای شهر نیز باید پس از موفقیت در انتخابات در راستای حل مشکلات کشور و جامعه خالصانه و به دوراز اقدامات شعارگونه عمل کنند.
وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی در کشور مردم را کلافه کرده ولی با این وجود مردم برای ادای وظیفه خود و برای حفظ انقلاب و نظام در پای صندوق‌های رای حضور یافته و به وظیفه خود عمل کردند، مسوولان نیز باید قدردان حضور همیشگی مردم باشند و برای حل مشکلات آنان گام‌های اساسی بردارند.
یکی دیگر از بانوان مشهدی به خبرنگار ایرنا گفت: برای رضای خدا در انتخابات حضور یافتم تا به وظیفه شرعی خود عمل کنم‌، ما به وظیفه خود عمل کردیم و در انتخابات شرکت کردیم اما رییس جمهوری آینده نیز باید به وظیفه خود عمل کند تا مردم از گرانی‌ها نجات یابند.
زهرا علیزاده افزود: جلوگیری از تورم، تامین امنیت و افزایش رفاه از مهمترین خواسته‌های مردم  از رییس جمهوری آینده است.
وی ادامه داد: منتخبان شورای اسلامی شهر مشهد نیز باید برای توسعه شهر همه مناطق را مد نظر داشته‌ باشند و به افتتاح پروژه در مناطق بالای شهر اکتفا نکنند. 
مادر شهید جواد جهانی نیز هنگام حضور در پای صندوق رای گفت: برای اسلام و دین تا پای جان خدمت خواهیم کرد تا راه شهید سردار سلیمانی ادامه یابد.
وی افزود: سردار سلیمانی پشتوانه خانواده شهدا بود و باید با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای توطئه دشمنان را به خودشان برگردانیم.
وی ادامه داد: تا آخرین قطره خون پای نظام ایستاده‌ایم، هرچه شور مردم در انتخابات بیشتر باشد مشت محکم‌تری به دهان یاوه‌گویان نظام زده خواهد شد.
دیگر بانوی خراسانی نیز در صف رای‌گیری در مسجد فقیه سبزواری مشهد هدف خود از مشارکت در انتخابات را لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب و حمایت از نظام جمهوری اسلامی دانست.
آشوری افزود: مشارکت پرشور در انتخابات باعث اقتدار کشور و نظام می‌شود که مردم در این بخش همیشه در صحنه بوده‌ و هستند.
وی ادامه داد: از رییس جمهوری آینده و مسوولان نظام نیز انتظار داریم قدردان حضور مردم در انتخابات باشند و مردم را از تنگناهای اقتصادی نجات دهند.
وی گفت: عمل به وعده‌ها پس از پیروزی در انتخابات نباید به فراموشی سپرده شود که اگر اینگونه باشد مردم دلسرد خواهند شد.
بانوی سالمند همدانی نیز با حضور در پای صندوق رای در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به خبرنگار ایرنا گفت: برای افزایش قدرت و اقتدار ایران در انتخابات شرکت کردم.
پری خانی افزود: ایران کشور ثروتمندی است اما مردم از رفاه لازم برخوردار نیستند، رییس جمهوری آینده باید از تمام ظرفیت و قدرت خود برای رفع تورم و مشکلات اقتصادی کشور استفاده کند.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،  دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز (جمعه) در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است.
در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا به رقابت می پردازند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز در حال رقابت برای تعیین یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.
خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر آنان واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha