فرانس۲۴: رای ایرانیان بر سرنوشت مذاکرات وین و تحریم ها اثرگذار است

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی فرانس۲۴ که مستقیم به پوشش خبری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران می پردازد، در گزارشی عنوان کرد؛ رای ایرانیان بر سرنوشت مذاکرات وین و تحریم ها اثرگذار است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در تصاویر خبری پخش شده از شبکه تلویزیونی فرانس۲۴ ، رای دهندگان ایرانی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و زدن ماسک و داشتن فاصله اجتماعی در حالی نشان داده می شوند که در صف و در انتظار باز شدن شعب اخذ رای و دادن آرای خود هستند.

فرانس۲۴ گزارش داد: شعب اخذ رای در ایران در نخستین ساعت امروز / ساعت ۷ صبح / بر روی رای دهندگان گشوده شد.

فرانس۲۴: رای ایرانیان بر سرنوشت مذاکرات وین و تحریم ها اثرگذار است

این رسانه تصویری فرانسوی پس از این تصاویر به تحلیل مذاکرات از سرگیری برنامه هسته ای ایران که در وین در جریان است، پرداخت و به طور هماهنگ با برخی دیگر از رسانه های غربی دو موضوع انتخابات و مذاکرات برجام را به هم گره زد.

فرانس۲۴: رای ایرانیان بر سرنوشت مذاکرات وین و تحریم ها اثرگذار است

به گزارش ایرنا، درحالی فرانس ۲۴ اقدام به تهیه ویژه انتخابات ریاست جمهوری ایران و پوشش خبری مستقیم آن پرداخت که شبکه آمریکایی سی ان ان نیز از ساعات اولیه آغاز رای گیری با استقرار یک تیم خبری ویژه در شعبه اخذ رای حسینیه ارشاد به پوشش ارای انتخاباتی درایران پرداخت.

فردریک پلتن خبرنگار این رسانه تصویری آمریکایی در حسینیه ارشاد گفت: حضور رای دهندگان در پای صندوق های رای در این ساعت از روز قابل توجه است.

خبرنگار فرانس24 گفت:انتخابات راس ساعت 7 صبح در تهران و سراسر ایران آغاز شد، این دوره نسبت به دوره های قبل انتخابات ریاست جمهوری در ایران به منظور ممانعت از شیوع ویروس کرونا 10هزار شعبه اخذ رای اضافه در نظر گرفته شده است. 

رای دهندگان به فرانس 24 گفتند این انتخابات برای جمهوری اسلامی مهم است.

به گزارش فرانس 24، باوجودی که هم اکنون ساعات اولیه آغاز رای گیری است، اما جمع قابل توجهی از مردم برای انداختن رای خود به صندوق دیده می شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی، میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، ساعت ۷ صبح امروز ۲۸ خرداد در سراسر ایران آغاز شد. انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم در ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه، انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری در ۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران برگزار خواهد شد.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند و فرایند انتخابات تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

به گفته معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی۵۰۰ خبرنگار خارجی از ۲۲۶ رسانه بین‌المللی از ۵ قاره جهان، انتخابات ۱۴۰۰ ایران را پوشش می‌دهند.*۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha