نماینده همدان: انتخابات ریل جدیدی را برای اقتدار نظام تعریف می‌کند

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی انتخابات را برای کشور و نظام سرنوشت ساز دانست و گفت: حضور حداکثری در این انتخابات ریل جدیدی را برای اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران تعریف خواهد کرد. 

به گزارش ایرنا، «حجت الاسلام احمدحسین فلاحی» روز جمعه در جمع خبرنگاران با توجه به ازدحام در برخی شعب از مردم خواست صبر و شکیبایی بیشتری داشته باشند و از ازدحام در شعب پرهیز کنند تا فرایند اخذ رای از آنها به خوبی انجام شود. 

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خاطرنشان کرد: روز گذشته که تبلیغات ممنوع بود شاهد بروز ۱۰ تخلف انتخاباتی بودیم و بقیه موارد نیز در حال بررسی است. 

حجت الاسلام فلاحی افزود: امروز هم ناظران پای صندوق های رای آماده هستند و بازرسان نیز در سطح گسترده پخش شده و از برگزاری صحیح انتخابات مراقبت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در هر ۱۵ صندوق یک بازرس داریم و در هر شهرستان نیز یک سربازرس مشغول فعالیت هستند و هیات نظارت استان نیز عملکرد این افراد را رصد می‌کند. 

حجت الاسلام فلاحی اظهار داشت: امروز تمامی شعب را تا پایان زمان رای گیری تحت نظارت داریم تا مشکلی پیش نیاید و این رویداد مهم سالم و بی نقص برگزار شود. 

یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان شامل ۷۲۲ هزار و ۷۳۳ مرد و ۷۰۳ هزار و ۲۰۷ زن واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات هستند.

همچنین ۳۰ هزار و ۹۰۲ نفر از جمعیت واجد شرایط این استان رای اولی هستند که برای نخستین بار با شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای نقش خود را در تعیین سرنوشت و آینده کشور ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، «عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha