نماینده ولی‌فقیه در گلستان و استاندار در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کردند

گرگان - ایرنا - آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و هادی حق شناس استاندار استان با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، آرای خود را به صندوق انداختند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در بیت الزهرا رای خود را در صندوق سیار اخذ رای انداخت .

آیت الله نورمفیدی پس از شرکت در انتخابات گفت: دشمنان در خیال خود منتظر مشارکت حداقلی در انتخابات ۱۴۰۰ هستند اما مردم ایران بارها ثابت کرده اند که در برهه‌های حساس از پشتیبانی نظام دست نخواهند کشید.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات اجازه نخواهد داد دشمن به خواسته های خود برای وارد کردن آسیب به کشور دست یابد .

همچنین هادی حق شناس استاندار گلستان با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در مدرسه شیخ فضل الله نوری گرگان رای خود را به صندوق انداخت .

یک میلیون و ۳۵۰ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه می‌کنند.

در انتخابات شورای شهر و روستا هفت هزار و ۸۶۳ نفر با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد هزار و ۵۶ نفر در حوزه شهر هستند.

هزار و ۷۸۵ شعبه برای اخذ آرا مردم استان در نظر گرفته شده که ۱۵۰ شعبه سیار است.

انتخابات در ۳۴ شهر و ۹۷۱ روستا برگزار می‌شود و گلستانی‌ها باید سه هزار و ۴۲۵ عضو شوراهای شهر و روستا را انتخاب کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha