۲۴۰ شعبه سیار، رای بیماران استان تهران را جمع‌آوری می‌کند

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بهداشت ستاد انتخابات استان تهران گفت: ۲۴۰ شعبه سیار، رای بیماران کرونایی و سایر بیماران را در مراکز درمانی استان جمع آوری می کند.

«جلیل کوهپایه زاده» روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: از چند ماه گذشته تمهیداتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای روز انتخابات در نظر گرفته شد که از آن جمله می‌توان به افزایش ۲برابری تعداد شعب اخذ رأی در استان تهران، حذف مهر در اثر انگشت برای رأی دادن و افزایش ساعات اخذ رای اشاره کرد.

وی ادامه داد: در هر ۱۰ مرکز اخذ رأی یک ضابط بهداشتی حضور دارد و از مردم می‌خواهیم با خودکارهای شخصی خود به شعب اخذ رأی بیایند.

کوهپایه نژاد افزود: ۸۰ مرکز طبخ مواد غذایی برای دست اندرکاران انتخابات داریم که در تمامی این مراکز هم یک ضابط بهداشتی مستقر شده است.

رئیس کمیته بهداشت ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه فاصله ۲متر باید برای جلوگیری از شیوع کرونا در شعب رعایت شود، یادآور شد: مدت زمان رای گیری طولانی است و داشتن سعه صدر سبب کاهش ازدحام می‌شود.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) از ساعت ۷ امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha