۷۶ درصد مردم کردستان واجد شرایط رای دادن هستند

سنندج - ایرنا - رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر بر اساس آخرین سرشماری جمعیت در سال ۱۳۹۵ واجد شرایط رای دادن هستند که ۷۶ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

محمدابراهیم زارعی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۸ هزار و ۹۲۷ کردستانی هم رای اولی هستند و برای اولین بار در تعیین سرنوشت خود شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعرفه به اندازه کافی و لازم در بین ستادهای شهرستانی توزیع شده و هیچ کمبودی از این بابت وجود نخواهد داشت تاکید کرد: حضور مردم استان در پای صندوق های اخذ رای خوب است و امیدواریم این روند تا پایان ساعت رای گیری ادامه داشته باشد.

رییس ستاد انتخابات کردستان اضافه کرد: این حضور در تعیین سرنوشت مردم اهمیت دارد و برای کشور پشتوانه بزرگی به شمار می‌رود و بهترین راه برای ابراز عقیده همین حضور در پای صندوق رای است.

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار کردستان گفت: برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد در استان، یک هزار و ۴۱۹ شعبه اخذ رای تعیین شده که ۵۸۴ شعبه آن شهری و ۸۳۵ مورد نیز روستایی است.

زارعی اظهار داشت: حدود ۳۰ هزار نفر کار برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در کردستان انجام خواهند داد.

وی با بیان اینکه ۴۱ هیات اجرایی در ۱۰ فرمانداری و ۲۱ بخشداری در موعد مقرر برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا تشکیل شد، اضافه کرد: برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر یک هزار و ۴۷ داوطلب ثبت‌نام کردند و شوراهای روستایی هم تمام روستاها به حد نصاب رسید.

رییس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: از ۳۲ شهر استان، شورای اسلامی ۲۵ شهر پنج نفره، ۶ شهر هفت نفره، یک شهر ۹ نفره و تعداد کرسی‌های اصلی ۱۷۶ کرسی و مجموع کرسی‌های اصلی و علی‌البدل ۲۸۷ مورد است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، امروز ۲۸ خرداد در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha