نظارت ۵۸۰ ناظر بهداشتی بر رعایت پروتکلها در شعب اخذ رای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر گروه بهداشت محیط سلامت و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۵۸۰ ناظر بهداشتی در شعب رای‌گیری انتخابات ۱۴۰۰ در شهرها و روستاهای مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نظارت دارند.

علی اصغر حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این نظارتها رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نظارت بر طبخ غذا برای عوامل اجرایی انتخابات مورد تاکید جدی است.
وی اضافه کرد: امکان شستن دستها همراه با صابون برای رای دهندگان در تمامی پنج هزار و ۷۳ شعب اخذ رای در خراسان رضوی فراهم شده است همچنین مواد ضد عفونی نیز در شعب رای‌گیری پیش‌بینی شده است.
مدیر گروه بهداشت محیط سلامت و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمام عوامل اجرایی انتخابات در خراسان رضوی از نظر ابتلا به بیماری کرونا پایش شده‌اند و این اقدام از طریق سامانه سینا و همچنین فرمهای خود اظهاری انجام شده است به طوری که به آنها گفته شده است که اگر کوچکترین علائمی از سرماخوردگی مشاهده کردید حتما برای معرفی فرد جایگزین اطلاع‌رسانی کنید.

حسنی افزود: پرهیز از به کارگیری افراد مشکل دار و با سن بالا و دارای بیماریهای قلبی و زمینه‌ای به عنوان عوامل اجرایی در شعب اخذ رای مورد تاکید است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با فعالیت پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای در ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است. 

هم‌اینک ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا رقابت دارند.

سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز در حال رقابت برای تعیین یک نماینده باقیمانده این استان در آن مجلس هستند. 

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی، چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات امروز دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha