یک هزار و ۱۷۶ نفر در دهگلان رای اولی هستند

سنندج - ایرنا - فرماندار شهرستان دهگلان تعداد واجدین شرایط رای در شهرستان دهگلان را ۵۰ هزار و ۶۷۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۱۷۶ نفر رای اولی هستند.

فرزاد شمس روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اخذ رای صبح جمعه ۲۸ خرداد از ساعت هفت صبح در ۷۲ شعبه در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخاب شورای های اسلامی شهر و روستا در دهگلان فعال شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد شعبه اخذ رای، ۴۳ شعبه شهری است اضافه کرد: همچنین برای مناطق روستایی ۲۹ شعبه تعیین شده است.

فرماندار با اشاره به اینکه ۵۲۱ نفر کاندیدای شورای اسلامی شهر و روستا باهم به رقابت می پردازند افزود: ۳۱۴ نفر در دهگلان ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۴ نفر تائید صلاحیت شدند و ۲۰۷ نفر نیز برای شورای اسلامی روستاهای تابعه شهرستان ثبت‌نام کرده بودند که هفت نفر تائید صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی و بازرس برگزاری انتخابات را برعهده دارند، یادآور شد: امنیت و سلامت انتخابات برعهده ناظرین است که در این خصوص تمام تلاش برای تحقق آن به کار گرفته شده و امید می‌رود با حضور حداکثری و پرشور مردم شهرستان دهگلان به خوبی محقق شود.

فرماندار دهگلان با توجه به وضعیت کرونایی و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در فرآیند انتخابات، اظهار داشت: یک ناظر بهداشتی علاوه بر عوامل اجرایی انتخابات در هر شعبه حضور خواهند داشت.

وی با دعوت از مردم به شرکت در انتخابات، اظهار داشت: حضور مردم استان در پای صندوق‌های رای در دوره‌های گذشته بالاتر از میانگین کشوری بوده است و امید می‌رود در این دوره نیز حضور پرشور و حداکثری مردم شهرستان را شاهد باشیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز (۲۸ خرداد) همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. شهرستان دهگلان دارای ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha