شرکت در انتخابات پایبندی مردم به ارزش‌های انقلاب است

کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: مردم با حضور گسترده در انتخابات پایبندی خود به ارزش های انقلاب را نشان می‌دهند و با تقویت پایه‌های نظام اسلامی اقتدار کشور را افزایش می‌دهند.

شیح یعقوب شمس روز جمعه پس از شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: کشوری می تواند اقتدار داشته باشد که از حمایت مردم برخوردار باشد و رییس جمهوری می تواند در عرصه ملی و بین المللی قدرتمند ظاهر شود که از پشتیبانی حداکثری مردم برخوردار باشد که این ویژگی ها با حضور پرشور مردم بدست می آید.

وی با اشاره اینکه دستاوردهای حضور پرشور مردم در انتخابات تنها در عرصه داخلی نیست یادآور شد: امروز به واسطه اینکه چشم های زیادی حضور حداکثری مردم دوخته شده است و به واسطه حضور مردم بسیاری از این نگاه های کینه ورزانه نسبت به انقلاب اسلامی و آینده آن خنثی خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت  کیش افزود: باید در نظر داشته باشیم که انقلاب اسلامی به بدست مردم به ثمر رسیده و آینده آن نیز باید توسط همین ملت رقم بخورد که شرکت در انتخابات با چاشنی انتخاب اصلح مهمترین ابزاری است که می توانیم سرنوشت سیاسی کشور را تعین کنیم.

وی اضافه کرد:من از همه هموطنان به خصوص مردمم جزیره کیش تقاضا دارم که مثل گذشته پای صندوق های رای بیایند و برگ زرینی به تاریخ جزیره و انقلاب اسلامی اضافه کنند.

شیخ شمس در خصوص مسوولیت های رییس جمهور منتخب نیز گفت: مسکن، اقتصاد و اشتغال جوانان از اولویت هایی است که باید وی به آن توجه داته باشد و در کنار آن باید با همکاری تمام مسوولان نظام زمینه افزایش روزافزون اقتدار نظام اسلامی در بین سایر دولت ها را نیز فراهم کند.

امام جمعه اهل سنت کیش صبح امروز با حضور در مدرسه پروین اعتصامی جزیره در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان از ساعت هفت صبح امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز شده و برگزاری این فرایند تا ساعت ۲۴ تداوم دارد.

مردم بخش کیش امروز علاوه بر مشارکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری برای انتخاب هشتمین رییس جمهور، پنج عضو شورای شهر در کیش و ۶ عضو شورای اسلامی روستاها در جزیره لاوان و هندورابی (هر کدام سه عضو) را نیز بر می گزینند.

۴۴ نفر به عنوان داوطلب برای رقابت در عرصه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کیش تایید صلاحیت شده اند که شامل ۳۰ نفر در شهر کیش، ۹ نفر در جزیره لاوان و پنج نفر در جزیره هندورابی هستند.

در این بخش ۲۶ شعبه اخذ رای شامل ۲۴ مورد در جزیره کیش، یک مورد در جزیره لاوان و یک مورد در جزیره هندورابی برای جمع‌آوری آرای مشارکت کنندگان تعبیه  شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha