آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرق آسیا

تهران- ایران- رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران ساعت ۸ صبح امروز جمعه به وقت محلی در شرق آسیا از جمله کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی آغاز شد.

به گزارش ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین، سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در چین در چهار حوزه انتخابیه پکن، شانگهای،  گوانگجو و هنگ کنگ از ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی آغاز و تا ساعت ۶ عصر ادامه خواهد داشت با توجه به اینکه امروز در چین یک روز کاری است، در صورت وجود متقاضی ساعت انتخابات قابل تمدید خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تعرفه به میزان کافی موجود است و ایرانیان مقیم چین با ارائه گذرنامه و یا شناسنامه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن و سرکنسولگری کشورمان در شانگهای، گوانگجو و پکن می توانند در تعیین سرنوشت خود و تعیین رئیس جمهوری آینده مشارکت کنند.

آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرق آسیا
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در پکن 

بخش کنسولی سفارت ایران در چین آمادگی دارد در کوتاه ترین زمان برای افرادی که اعتبار گذرنامه آنها به اتمام رسیده گذرنامه جدید صادر کند تا بتوانند در انتخابات شرکت نمایند.  

«محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با انتشار یک پیام ویدیویی از تمام هموطنان دعوت کرد که برای ایران عزیز و سربلند،  حضور پرشور در انتخابات داشته باشند.  

آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرق آسیا
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در گوانجو 

از میان رای دهندگان، افرادی با نوزاد یک روزه و همچنین فردی از بیمارستان نیز حاضر شدند که تسهیلات لازم برای آنان نیز فراهم شد.

آغاز رای گیری در ژاپن 

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در ژاپن هم از ساعت ۸ صبح به وقت به وقت محلی آغاز شد سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو،  پایتخت ژاپن، محل‌ برپایی شعبه اخذ رای در این کشور است.

زمان برگزاری انتخابات تا ساعت ۱۸ به وقت محلی اعلام شده بود که با توجه به استقبال هموطنان گرامی امکان تمدید تا ساعت ۱۹ نیز وجود دارد.

آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرق آسیا
انتخابات ریاست جمهوری در توکیو

در همان دقایق اولیه، سفیر و کارکنان سفارت ایران در ژاپن و خانواده هایشان با حضور در محل اخذ رای، آرای خود را به صندوق انداختند.

بر اساس این گزارش بسیاری از هموطنان از شهرهای دور و نزدیک خود را به توکیو رسانده اند تا در تعیین سرنوشت کشور خود مشارکت داشته باشند.

آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کره جنوبی

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، در کره جنوبی هم آغاز شد.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در کره جنوبی، این دوره از انتخابات از ساعت ۸ صبح جمعه به وقت محلی در کره جنوبی آغاز شده است.

آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرق آسیا
انتخابات ریاست جمهوری در سئول

رای گیری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در سفارت ایران در سئول پایتخت کره جنوبی انجام می شود.  

انتخابات تا ساعت ۱۹ به وقت محلی ادامه خواهد داشت.  

سفیر و کارکنان سفارت ایران در کره جنوبی و خانواده هایشان ، در دقایق اولیه آغاز رای گیری با حضور در محل اخذ رای، آرای خود را به صندوق انداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha