نماینده ولی فقیه در سمنان: رای اولی‌ها در انتخابات دشمن را مایوس کنند

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: رای اولی‌ها با حضور پرشور پای صندوق‌های رای در انتخابات امسال دشمن را ناامید کنند و به ندای رهبری لبیک بگویند.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی روز جمعه پس از رای دادن در شعبه مسجد عابدینیه سمنان در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: همه افراد واجد شرایط رای دادن به ویژه رای اولی‌ها با حضور حماسی در پای‌ صندوق‌های رای سیلی محکم بر صورت دشمنان بزنند.

وی بیان کرد: حضور در انتخابات در واقع تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب اسلامی  و رهبری است، انتظار می‌رود آحاد جامعه با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای وحدت ملی و مقبولیت نظام را به نمایش بگذارند.

امام جمعه سمنان اظهار داشت: انتخابات یک امتحان عمومی برای مردم سراسر کشور است و یکایک افراد وظیفه دارند در این آزمون شرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حضور حداکثری و انتخاب اصلح، بیان داشت: استان سمنان با دارابودن مردمی بافرهنگ در دوره‌های مختلف انتخابات در پای صندوق‌های رای حضوری پرشور داشته‌اند و انتظار می‌رود در انتخابات پیش‌رو نیز همچون گذشته باشکوه حضور حماسه خلق کنند.

امام جمعه سمنان گفت: انتخابات نماد عزت، افتخار و قدرت کشور است، اگر می خواهیم از وضع کنونی خارج شویم باید مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را سرلوحه قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر، شامل ۲۶۲ هزار و ۸۱۷ نفر مرد و ۲۵۶ هزار ۷۲۳ نفر زن در استان سمنان واجد شرایط رای دادن هستند.

۱۰ هزار و ۹۰۶ رای اولی در استان حضور دارند که پنج‌هزار و ۳۳۷ نفر از آنان دختر و ۵ هزار و نفر ۵۶۹ پسر هستند.

۴۹۵ نفر به عنوان نامزدهای شوراهای اسلامی شهر برای دست یافتن به ۱۱۱ کرسی اصلی صلاحیت‌شان احراز شد.

۲ هزار و ۲۴۹ نفر نیز برای انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کردند که صلاحیت ۲ هزار و ۷۴ نفر مورد تایید قرار گرفت.

۷۷۹ شعبه اخذ رای دراستان برای حضور پرشور مردم پای صندوق رای پیش‌بینی شده که از این تعداد ۴۸۳ شعبه اخذ رای شهری و ۲۹۶ شعبه اخذ رای روستایی است.

انتخابات شورای اسلامی تنها در شهر سمنان به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha