بازدید آیت الله جنتی از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

تهران-ایرنا- دبیر شورای نگهبان، صبح امروز (جمعه) از هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کرد. 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله «احمد جنتی»، صبح امروز (جمعه) از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در  شورای نگهبان بازدید و در جریان مسایل و مشکلات این هیات قرار گرفت.

 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در  شورای نگهبان، امروز صبح آغاز به کار کرد و ناظران شورای نگهبان (بین سه تا پنج نفر) در شعب اخذ رای مستقر هستند.

به گفته «عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان، مردم می‌توانند در کنار هزاران ناظر مردمی شورای نگهبان در امر نظارت بر انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف انتخاباتی آن را از طریق ‎سامانه مردم‌ناظر مستقیما به شورا اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.  

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha