امام جمعه یزد: رای دادن موجب تقویت استقلال و عزت کشور است

یزد _ ایرنا _ امام جمعه یزد رای دادن را موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی، استقلال و عزت کشور دانست و گفت: دشمنان، استکبار جهانی و آمریکا نمی خواهند که ایران آباد و سربلند، مستقل باشد و سال‌ها برای رسیدن به اهداف خود بدترین تحریم ها را علیه ایران انجام دادند.

به گزارش ایرنا آیت الله محمدرضا ناصری در جریان انداختن رای خود به صندوق شعبه یک یزد در مسجد حظیره این شهر با بیان اینکه مردم ایران با ایستادگی و مقاومت و همبستگی، توطئه های آنها را خنثی کردند تصریح کرد: خدا را شاکریم که اول صبح عبادت خدا را انجام دادیم و ثواب آن را نیز به روح شهدا هدیه می‌کنیم.

وی عنوان کرد: رای دادن حرکتی است که روح شهدا و امام راحل که زندگی خود را فدای استقلال و عزت این کشور کردند، شاد خواهد کرد و معتقدم که رای دادن برای تقویت اسلام و استقلال کشور ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ادامه داد: این نظام دشمنانی دارد که عظمت و عزت آن را بر نمی تابند و نمی خواهند که اسلام و ایران نامش وجود داشته باشد.

ناصری ادامه داد: استکبار جهانی و صهیونیست‌ها، ایرانی اسلامی، مستقل و آزاد را نمی خواهند و ۴۰ سال است که به شیوه های مختلف با ما دشمنی می کنند و آنقدر تلاش می کنند که ایران را زیر چتر خود ببرند اما اسلام به ما اجازه نداده و بر حفظ عزت تاکید داشته است.

وی عنوان کرد: این رای دادن در راستای حفظ عزت است و بی تفاوت بودن به رویداد مهم انتخابات به معنای این است که نسبت به دشمنی های دشمن بی تفاوتیم و این از مرام شهدای ما دور است.

ناصری تاکید کرد: خوشبختانه مردم در این انتخابات شرکت کردند و باز هم حضور خواهند یافت و چشم دشمنان را کور خواهند کرد و با احساس مسئولیت خود، نشان می دهند که ملت ایران همواره فهیم، بیدار و آگاه است و همچون همیشه در صحنه حضور دارد.

امام جمعه یزد ادامه داد: امیدواریم با هدایت‌های رهبری و حضور همیشه در صحنه مردم، کشور را به اوج قله های عزت و استقلال برسانیم.

۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شده و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha