ادامه حضور پرشمار مردم در شعبه اخذ رای مسجد لولاگر تهران

تهران- ایرنا - تهرانی‌های ساکن منطقه ۱۰ تهران صبح جمعه در ادامه فرآیند رای گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور پرشور خود در صف‌ های طولانی شعبه اخذ رای مسجد جامع لولاگر، آرای خود را به صندوق انداختند.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، لحظه به لحظه به بلندی صفوف به هم پیوسته و جمعیت فشرده مردمی که شناسنامه به دست و ماسک بر دهان با محلول ضد عفونی کننده دست و رعایت پروتکل های بهداشتی برای انتخاب نامزدهای اصلح تصدی کرسی های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی به پای صندوق‌های اخذ رای در مسجد لولاگر می‌آیند، اضافه می شود.  

در این میان اعضای این شعبه هم با دقت و وسواس زیاد در حال اخذ آرای مردم هستند.

ادامه حضور پرشمار مردم در شعبه اخذ رای مسجد لولاگر تهران

حضور زنان به همراه کودکان خردسال، مردان، سالمندان، جانبازان، ایثارگران، آزادگان، بسیجیان، نیروهای نظامی و انتظامی و جوانان رای اولی در صف‌های به هم پیوسته رای گیری در مسجد لولاگر تهران شور و شعفی وصف ناشدنی به این شعبه انتخاباتی واقع در محله سلسبیل بخشیده است.

ابراهیم دهکویی مسوول صندوق اخذ رای مسجد جامع لولاگر در منطقه ۱۰ میزان مشارکت مردم در انتخابات را تا ساعت ۱۱:۵۵ روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در این مسجد و در دو صندوق خواهران و برادران را بیش از ۳۰۰ نفر عنوان کرد.

وی در گفت و گو با ایرنا این آمار را اعلام کرد و گفت: در این مسجد جامع هشت صندوق اخذ رای وجود دارد که به ترتیب در صندوق شماره یک (۱۵۰ تعرفه رای)، صندوق شماره دو (۱۵۵ تعرفه رای) اخذ شده است.

ادامه حضور پرشمار مردم در شعبه اخذ رای مسجد لولاگر تهران

وی اعلام کرد: درحالیکه نزدیک به پنج ساعت از برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد، هر لحظه به جمعیت انبوه رای دهندگان این حوزه انتخابیه افزوده می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون صف طولانی در پشت درهای این مسجد جامع شکل گرفته است.
مسول اخذ رای مسجد لولاگر اضافه کرد: در ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه صبح امروز، محوطه داخلی مسجد جامع لولاگر مملو از جمعیت است و در بیرون از مسجد نیز صف طولانی مردم؛ صحنه ای خارق العاده و کم نظیر خلق کرده است.

ادامه حضور پرشمار مردم در شعبه اخذ رای مسجد لولاگر تهران

دهکویی توضیح داد:با وجود صف بسیار طولانی و گرمای هوا، مردم با صبر و حوصله در صف ایستاده اند و برخی نیز بر روی زمین نشسته اند، با اینکه می دانند ممکن است تا غروب نوبتشان نرسد، باز هم صبوری می کنند.

شماری از خبرنگاران خارجی با حضور در این مسجد جامع قدیمی تهران از روند برگزاری انتخابات در آن به تهیه گزارش خبری و تصویری و مخابره آن به رسانه های خود اقدام کردند. 

ادامه حضور پرشمار مردم در شعبه اخذ رای مسجد لولاگر تهران

مسجد لولاگر که در ابتدای بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع خیابان آذربایجان واقع است در ناآرامی‌های سال ۸۸ به آتش کشیده شد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- برگزار می‌شود.  

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha