آیت‌الله سبحانی: مشارکت مردم در انتخابات یکی از پایه‌های حفظ نظام است

قم- ایرنا- آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با بیان این‌که نظام ما، نظام جمهوری اسلامی است، گفت: حفظ نظام اسلامی پایه‌هایی دارد که یکی از پایه‌ها، مشارکت مردم در انتخابات است.

این مرجع تقلید روز جمعه پس از انداختن آرای خود به صندوق سیار شماره ۱۶۲ در شهر مقدس قم در جمع خبرنگاران‌، افزود: حضور مردم در پای صندوق های رای،  حاکی از علاقه‌مندی به نظام و پایداری نظام است.

وی ادامه داد: مصالح ایجاب می‌کند کسانی که علاقه‌مند هستند و نظم مملکت را خواهان هستند، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

آیت الله سبحانی با تاکید بر ۲ پایه مصالح کشور و حفظ نظام اسلامی، ابراز امیدواری کرد: همه مردم و علاقه‌مند به نظام با حضور در پای صندوق‌های رای، در انتخابات شرکت کنند.

هم‌زمان با سراسر کشور ۷۲۲ شعبه اخذ رای برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ‌ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه در قم فعال شد.

از جمعیت بیش از یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفری این استان، ۸۴۶ هزار نفر واجد شرایط حضور در انتخابات این استان هستند که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر رای اولی می‌باشند.

۶۰۴ شعبه در شهر قم و ۱۱۸ شعبه نیز در شهرستان‌ها و روستاهای تابعه استان دایر است؛ بیش از ۲۲ هزار نفر مسئولیت اجرا، ‌حراست و تامین امنیت این انتخابات در استان را به عهده دارند.

اخذ رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه دو انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به دلیل شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، یک ساعت زودتر از انتخابات دوره‌های قبل یعنی ساعت ۷ صبح آغاز شد و طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha