رهبر کره شمالی: برای گفت وگو یا رویاروئی با آمریکا باید آماده باشیم

تهران – ایرنا - کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تاکید کرد که کشور متبوعش همزمان باید برای گفت وگو و یا رویاروئی با آمریکا به طور کامل آماده باشد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی کره شمالی روز جمعه به نقل از کیم جونگ اون در اثنای بررسی راهبردهای بین المللی کشورش از جمله در خصوص آمریکا سخن می گفت، افزود: تغییرات عمده ای در روزهای اخیر در صحنه سیاسی - بین المللی و محیط خارجی انقلاب ما رخ داده که باید آنها را بررسی و ارزیابی کنیم.

کیم در نشست عمومی سومین کمیته مرکزی حزب کارگران حاکم کره شمالی، با ارائه تحلیلی از رویکرد سیاسی دولت جدید آمریکا در قبال کره شمالی ، پاسخ راهبردی و تاکتیکی مناسب که باید آنها را این کشور در روابطش با آمریکا اجرا کند، توضیح داد.

رهبر کره شمالی اظهارداشت: برای حمایت از منافع و توسعه آینده کره شمالی و برای تضمین صلح و امنیت ملی باید همزمان برای گفت وگو یا رویاروئی با آمریکا آماده باشیم.

وی همچنین بر نیاز پیونگ یانک به ارتقای تقویت موضع راهبردی و نقش فعال این کشور تاکید کرد.

رهبر کره شمالی خواستار واکنش شدید و سریع درمقابل تغییرات سریع اوضاع و تمرکز تلاش های پیونگ یانگ برای سیطره و کنترل اوضاع در شبه جزیره کره شد.

واشنگتن بر قصد خود برای ادامه فشار بر کره شمالی به منظور آنچه خلع سلاح هسته ای کامل در شبه جزیره کره خوانده ، تاکید کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha