حضور گرم بانوان دیار سبلان در پای صندوق‌های رای

اردبیل - ایرنا - بانوان اردبیلی در مناطق مختلف از همان آغازین دقایق انتخابات حضور گرمی در پای صندوق‌های اخذ رای داشته و در برخی از شعب صف‌هایی تشکیل شد هر چند که مسئولان برگزاری انتخابات در تلاش هستند تا پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در شهرک کارشناسان اردبیل و در مسجد امام علی (ع) که شعبه ویژه بانوان است، تعدادی از جوانان و نوجوانان در حیاط مسجد به صف ایستاده‌اند، مسئولان برگزاری انتخابات در این شعبه تلاش کرده‌اند تا پروتکل‌های بهداشتی به دقت رعایت شود، بانوان جوان با فاصله اجتماعی به صف ایستاده‌اند، همه آنها ماسک بر صورت داشته و اسپری‌های ضدعفونی را نیز هر از گاهی از کیف‌های خود در آورده و بر دست می‌زنند.

زهرا رای اولی است، چادری بر سر دارد و مشتاق حضور در انتخابات است، می‌گوید: سخنان و وصیت سردار شهید سلیمانی از ذهن و یادم نمی‌رود که سرزمین ایران را حرم خواند و امروز من برای دفاع از این حرم با سلاح رای خود آمده‌ام ، دوست دارم اولین رای ما زیباترین رای باشد و به این منظور سعی می‌کنم اصلح‌ترین شخص را انتخاب کنم.

سمانه دختر دیگری است که دختران رای اولی دیگر اردبیلی را به حضور در صحنه انتخابات  فرا می‌خواند و می‌گوید: دشمنان تلاش دارند تا چنین القا کنند که رای ما تاثیر ندارد و تبلیغات سنگینی نیز را در این زمینه به راه انداخته‌اند.

وی افزود: ما جوانان بویژه رای اولی‌ها به دشمنان خود می‌گوییم که تک تک رای‌های ما در سرنوشت کشور تاثیرگذار است و ما با حضور در انتخابات باید دین خود را ادا کنیم.

یک بانوی فرهنگی بازنشسته اردبیلی نیز شرکت در انتخابات را وظیفه‌ای شرعی و ادای دین به شهدا ، امام راحل و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری دانست.

رقیه احدی افزود: انتخاب ما باید خوب باشد ، چون نظام ما نظام کارآمد است و اگر گاهی ناکارآمدی‌هایی در مقاطعی ایجاد شده ناشی از عدم انتخاب افراد اصلح بوده است.

وی اظهارکرد: به همه بانوان توصیه می‌کنم در همین ساعات اولیه پای صندوق‌های رای بیایند و با آرای خود به دشمنان نظام و ملت ایران جواب نه داده و با حضور سیاسی خود انتقام خون شهید سلیمانی را بگیرند.

یک دختر دانشجو هم احساس تکلیف را یک غرور ملی دانست و گفت: رای هر فردی که در ایران زندگی می‌کند و به انقلاب اسلامی باور و ایمان دارد تاثیرگذار است و حضور پرشور مردم در تعیین سرنوشت کشور تاثیرگذار است و نمی‌توان این حماسه و اثر را نادیده گرفت.

آیلار اکبری افزود: همه باید در این آزمون ملی و سراسری همه شرکت کنیم زیرا به فرموده مقام معظم رهبری اولین نتیجه و اثر این حضور به خود مردم برمی‌گردد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری اردبیل نیز به خبرنگار ایرنا گفت: نقش بانوان در حضور حداکثری در انتخابات بااهمیت است.

فریبا محمدلو اظهارکرد: بانوان در طول دوران انقلاب و در همه عرصه‌ها حضور تاثیرگذاری داشته‌اند و هم‌اکنون نیز با مشارکت بالای خود و خانواده‌هایشان در انتخابات گذشته دیگری را ایفا خواهند کرد.

وی حضور همه اقشار در انتخابات و انتخاب رئیس جمهوری با پشتوانه محکم مردمی را پاسخی محکم به دشمنان نطام و انقلاب دانست.

یک خانم خانه‌دار اردبیلی هم گفت: به عشق رهبر و به احترام خون شهید سردار سلیمانی پای صندوق‌های رای آمدم ، در این شرایط حساس برغم وجود برخی گلایه‌ها وظیفه داریم با انتخاب افراد اصلح در برابر جبهه دشمنان نظام اسلامی ایران صف‌آرایی کنیم.

وجیهه فریدی افزود: حفظ انقلاب و حفاظت از خون شهدا و حفاظت از خط امام و مقام معظم رهبری وظیفه همه بانوان است.

هزار  و ۶۷۷ شعبه اخذ رای در ۱۲ شهرستان و ۳۱ بخش و روستا در استان اردبیل مشغول اخذ رای شهروندان استان اردبیل هستند،  ۵۹۶ شعبه از این تعداد در شهرها ، ۹ مورد سیار در شهرها، ۷۳۵ شعبه ثابت در روستاها و ۳۳۷ شعبه سیار در روستاها مستقر هستند.

بیش از یک میلیون و هزار و ۴۷۰ نفر در استان اردبیل واجد شرایط رای دادن  هستند.

در شهرهای استان اردبیل ۷۷۳ نفر برای تصدی ۲۶۷ کرسی و در روستاها هم پنج هزار و ۵۲۱ نفر برای پنج هزار و ۴۰۷ کرسی اصلی و علی‌البدل با هم رقابت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha