آیت الله نوری همدانی رای خود را به صندوق انداخت

قم – ایرنا – آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با شرکت در انتخابات، آرای خود را به صندوق سیار شماره ۱۶۳ انداخت.

به گزارش ایرنا،‌ این مرجع تقلید پس از انداختن رای خود به صندوق، همگان را به مشارکت حداکثری در این انتخابات دعوت کرد.

همچنین آیت الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع عظام تقلید نیز صبح امروز در سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری درقم  شرکت کرد و رأی خود را به صندوق صندوق سیار شماره ۱۶۲ انداخت.

آیات مهدی شب زنده دار و سید محمدرضا مدرسی یزدی دو تن از اعضای شورای نگهبان نیز دقایقی پیش رأی خود را به صندوق انداختند.

همزمان با سراسر کشور با دستور وزیر کشور، رای‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،‌ ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه در قم آغاز شد.

تعداد صندوق‌های اخذ رای استان با ۱۰درصد افزایش نسبت به انتخابات گذشته به ۷۲۲ صندوق افزایش یافتهاست. از جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری این استان ۸۴۶ هزار واجد شرایط حضور درانتخابات در این استان هستند که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر رای اولی هستند.

۶۰۴ شعبه در شهر قم و ۱۱۸ شعبه نیز در شهرستان‌ها و روستاهای تابعه استان دایر است. بیش از ۲۲ هزار نفر مسئولیت اجرا، ‌حراست و تامین امنیت این انتخابات در استان را به عهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha