حضور گسترده در انتخابات ۱۴۰۰ دشمنان را ناامید می‌کند

گرگان - ایرنا - فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت که حضور گسترده در پای صندوق رای و انتخاب نامزد اصلح برای تعیین رییس قوه مجریه به طور قطع دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را بار دیگر از طراحی توطئه علیه ایران ناامید خواهد کرد.

سردار علی‌جمعه ملک‌شاهکویی روز جمعه قبل از مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در مدرسه شیخ فضل الله نوری گرگان اظهار داشت: مردم گلستان از ابتدای فرایند رای گیری حضوری گسترده در شعب اخذ رای دارند که تداوم این مشارکت به خلق حماسه دیگر در تاریخ این استان منجر خواهد شد.

رییس‌کل دادگستری گلستان هم با اشاره به اینکه تاکنون هیچ پرونده تخلف انتخاباتی در استان تشکیل نشده گفت : برخی نامزدهای انتخابات شورای شهر به سبب رفتارهای خارج از عرف و قانون تذکر و اخطار قضایی گرفتند.

هادی هاشمیان اظهار داشت: دستگاه قضایی تا پایان فرایند انتخابات امروز، در کنار دستگاه‌های نظارتی برای ایجاد فضای سالم و امن در استان تلاش می‌کند.

وی افزود : رصد فضای انتخاباتی استان به طور مداوم در حال انجام است و با کسانی که قانون را نادیده بگیرند بدون تعلل برخورد می شود.

یک میلیون و ۳۵۰ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه می‌کنند.

در انتخابات شورای شهر و روستا هفت هزار و ۸۶۳ نفر با هم رقابت می‌کنند که از این تعداد هزار و ۵۶ نفر در حوزه شهر هستند.

هزار و ۷۸۵ شعبه برای اخذ آرا مردم استان در نظر گرفته شده که ۱۵۰ شعبه سیار است.

انتخابات در ۳۴ شهر و ۹۷۱ روستا برگزار می‌شود و گلستانی‌ها باید سه هزار و ۴۲۵ عضو شوراهای شهر و روستا را انتخاب کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha