امام جمعه همدان: دولت جدید باید قدردان مشارکت مردم باشد

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه حضور گسترده مردم در پای صندوق رای ستودنی است گفت: دولت بعدی باید قدردان مشارکت مردم بوده و برای حل مشکلات کشور برنامه جدی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز جمعه در پای صندوق رای حضور یافت و افزود: حضور مردم در انتخابات از جنس کارهای مخلصانه شهید سردار سلیمانی است و انتظار داریم دولت آینده قدردان این حضور باشد. 

وی تاکید کرد مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از ویروس کرونا پای کار آمدند و به وظیفه خود عمل کردند لذا دولت آینده که مورد اعتماد این مردم قرار گرفته برنامه جدی برای قدرشناسی تدارک ببیند.

امام جمعه همدان گفت: مردمی که هنوز تصمیم نگرفتند و مردد هستند عزم خود را جزم کنند و به صف انتخابات بپیوندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی ابراز امیدواری کرد: امروز یک دولت متدین، با برنامه و حلال مشکلات کشور برگزیده و منشا و آغاز امیدواری اجتماعی شود. 

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: امیدواریم حاصل مشارکت مردم دولتی باشد که حس خوش بینی و اعتماد تقویت شود و مردم نسبت به آینده امیدوار شوند.

وی خاطرنشان کرد: امروز امنیت و اقتدار دیپلماسی کشور با حضور پرشور مردم تضمین می شود و مردم به این نکته مهم توجه داشته باشند. 

امام جمعه همدان: دولت جدید باید قدردان مشارکت مردم باشد

امام جمعه همدان گفت: دولت آینده مقصر مشکلات فعلی نیست و مردم باید حمایت جدی در عرصه انتخابات داشته باشند تا دولت بتواند با قدرت کار خود را آغاز کند. 

یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان شامل ۷۲۲ هزار و ۷۳۳ مرد و ۷۰۳ هزار و ۲۰۷ زن واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات هستند.

همچنین ۳۰ هزار و ۹۰۲ نفر از جمعیت واجد شرایط این استان رای اولی هستند که برای نخستین بار با شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های رای نقش خود را در تعیین سرنوشت و آینده کشور ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، «عیسی جعفری» نماینده مردم شهرستان های بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی تیرماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و انتخابات میان دورای مجلس برای انتخاب نماینده مردم دراین حوزه انتخابیه ۲۸ خرداد برگزار می شود.

استان همدان با ۱۰ شهرستان، هفت حوزه اصلی و ۱۹ حوزه فرعی (شامل سه شهرستان و ۱۶ بخشداری) دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در ۹۱۷ روستای استان همدان و ۲ تیره عشایری «جمور» و «ترکاشوند» نیز برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات ۲ هزار و ۹۶۶ نفر به عنوان اعضای شورای روستایی و ۱۷۴ نیز به عنوان عضو شورای شهر و در مجموع سه هزار و ۱۴۰ نفر به عنوان منتخبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان برگزیده خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha