بیش از یک هزار ناظر بهداشتی در شعب اخذ رای کردستان حضور دارند

سنندج- ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک هزار و ۴۲ نفر به عنوان ناظران بهداشتی برای رعایت پروتکل‌ها در شعب اخذ رای استان حضور دارند.

ابراهیم قادری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای بر اساس پروتکل کشوری ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت به استان بوده و از ۲ هفته پیش به استانداری و فرمانداری‌ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه بر این اساس یک هزار و ۴۲ نفر به عنوان ناظر بهداشتی آموزش های لازم را فرا گرفته و در یک هزار و ۴۱۹ شعب اخذ رای استان حضور دارند، گفت: چک لیست‌هایی در اختیار این ناظران قرار گرفته که تمام پروتکل ها را شامل می‌شود و بر اساس آن بر شعب نظارت دارند.

 معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به پروتکل های طراحی شده در شعب اخذ رای اشاره کرد و  افزود: این پروتکل ها شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، داشتن ماسک، تهویه مناسب، استفاده از خودکار شخصی و گندزدایی محل برگزاری انتخابات قبل، حین و بعد از این رویداد است.

وی همچنین به نحوه رای گیری از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها و قرنطینه در منزل اشاره کرد و گفت: تعدادی صندوق سیار برای حضور در بیمارستان‌ها و رای گیری از بیماران کرونایی تعبیه شده و بیماران می‌توانند بدون هیچ مشکلی رای خود را به صندوق بیندازند.

قادری یادآور شد: بیماران در قرنطینه خانگی نیز می توانند با تماس با بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها درخواست بدهند که یکی از شعب سیار به درب منازل آنان مراجعه کرده و رای خود را به صندوق بیندازند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر وضعیت بیماری کرونا در استان وضعیت باثباتی است گفت: با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود هیچ مشکلی از نظر بهداشتی  در شعب اخذ رای استان پیش نیاید و در صورت بروز مشکل نیز ناظران ما در تمام شعب حضور دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز (۲۸ خرداد) همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha