مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور پرشمار رای‌دهندگان و صف‌های طولانی

تهران - ایرنا - همزمان با آغاز رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور مردان و زنان همراه با کودکان خردسال خود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در صف طولانی انتظار برای رای دادن مقابل و داخل صحن مسجد جامع لولاگر قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این شعبه، رای گیری با آرامش و نظمی مثال زدنی آغاز و اغلب شهروندان در این ساعات اولیه صبح انفرادی یا خانوادگی برای رای دادن به شعب اخذ رای آمده اند.

همزمان با آغاز رای گیری در این مسجد قدیمی تهران، صف مراجعان برای دادن رای و شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در مسجد لولاگر تهران شکل گرفته است.

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

مسجد جامع لولاگر واقع در ابتدای بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع خیابان آذربایجان از صبح امروز شاهد تشکیل صف های طویلی از رای دهندگان است، همچنان با حضور گسترده مردم برای شرکت در این دوره از انتخابات مواجه است.

 ۲ محل رای گیری با هشت صندوق به شماره ۳۳۱۰۰۱۴۷۳ در مسجد جامع لولاگر مستقر و جانمایی شده است. 

حضور اصحاب رسانه در این مسجد نیز چشمگیر است و چند شبکه تلویزیونی داخلی و خارجی همراه جمعی از خبرنگاران و تصویربرداران در حال تهیه گزارش و عکس و مصاحبه از روند برگزاری انتخابات در این مسجد هستند.

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

اسامی نامزدهای انتخاباتی در این مسجد در ۱۸ صفحه بزرگ نصب شده که اسامی زیاد شرایط را برای مردم و کسانی که نامزدهای خود را از قبل انتخاب نکرده اند، مشکل می کند.

 مادران شهدای حاضر در صف رای گیری این مسجد، عکس فرزندان شهید خود را در دست دارند و با حضور حماسی و معنوی خود یاد این مسافران آسمان و بهشت را گرامی می دارند. 

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

مسجد لولاگر، وعده گاه شهید اندرزگو با انقلابیون

با تورق تاریخ به سابقه مسجد لولاگر از زمان تاسیس پی می برم. آنجا که چون آیینه ای روشن مشخص می شود که این مسجد قدیمی چه در روزهای انقلاب ۵۷ چه دوران دفاع مقدس و پس از آن، ماجراهای زیادی را به خود دیده است.

در این رهگذر وقتی وارد حیاط این مسجد قدیمی تهران می شوی، ناخودآگاه به یاد شهید «سید علی اندرز گو» از مبارزان مسلح مخالفان حکومت پهلوی می افتی. او که عضو هیات‌های موتلفه اسلامی بود و با گروه‌های مختلفی ارتباط داشت. اندرزگو در نوجوانی با نواب صفوی و تشکیلات فدائیان اسلام آشنا شد و تحت تاثیر این شخصیت مبارز به شاخه نظامی جمعیت هیات های موتلفه اسلامی پیوست.

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

شهید اندرزگو محل ملاقات ها و قرار های انقلابی اش را به محدوده خیابان نواب برد. آن زمان هنوز خیابان نواب مثل امروز بزرگراه نبود، بلکه خیابانی فشرده با خانه های تو در تو و رفت و آمد به سمت بازار و میدان بهارستان آسان بود. پایین میدان جمهوری پشت مسجد لولاگر بعد از نماز پاتوق انقلابیون با شهید اندرزگو بود. این مرحوم نقل می کند بسیاری از وقایع مهم و تصمیمات انقلاب و انتقال پیام های امام به مردم از طریق همین دیدارهای مخفیانه انقلابی در مسجد لولاگر صورت گرفت.

این مسجد که در ناآرامی‌های سال ۸۸ به آتش کشیده شد، از آن تاریخ به بعد به عنوان نماد مقاومت مطرح شده است.

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

در این حال و هوای که ده ها نفر از شهروندان این منطقه را می بینی که برای رقم زدن آینده مملکت خویش به رغم وجود بیماری کرونا در این دوره از انتخابات شرکت کرده اند.

در مسجد جامع لولاگر، اقشار مختلف اعم از پیر و جوان، زن و مرد و بخصوص رای اولی ها به طور گسترده در حال انتخاب افراد اصلح برای نشستن بر صندلی ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و خبرگان رهبری هستند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری همزمان با سایر شعب اخذ رای در مسجد لولاگر با استقبال خوب مردم متدین این منطقه آغاز شده و حضور آحاد مختلف مردم اعم از کارمند، کارگر، معلم، روحانی و بانوان از همان آغاز زمان رای گیری چشمگیر و پر شور است.

نخستین رای در مسجد لولاگر توسط خانمی حدودا ۷۵ ساله به صندوق اخذ رای انداخته شد، این خانم دلیل شرکت خود در انتخابات در نخستین دقایق رای‌گیری را شادی رهبر معظم انقلاب و ناکام گذاشتن دشمنان عنوان کرد.

مسجد لولاگر تهران؛ محل حضور رای‌دهندگان زیاد و صف‌های طولانی

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- برگزار می‌شود.  

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha