انتخابات ضامن امنیت ملی است

تهران- ایرنا- خبرگزاری مهر در گفت وگویی آورد: جمهوریت بدون حضور مردم معنایی پیدا نمی‌کند و ما به مشارکت زیاد مردم برای تقویت امنیت ملی، تحقق جمهوریت و قدرت پیدا کردن رئیس جمهور منتخب نیاز جدی داریم.

خبرگزاری مهر ۲۸ خرداد به گفت وگو با هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس پرداخت و آورد: انتخابات ضامن امنیت کشور است و رئیس‌جمهوری که با آرا و مشارکت بالای مردم انتخاب شود، پشتوانه بیشتری برای حل مشکلات کشور دارد. حضور حداکثری مردم در انتخابات منجر به تقویت امنیت ملی می‌شود و از سوی دیگر اعتبار و آبرویی برای جمهوری اسلامی ایران است. از سوی دیگر، رئیس‌جمهوری که با آرا و مشارکت بالای مردم انتخاب شود، پشتوانه بیشتری برای حل مشکلات کشور دارد.

تاریخ به ما نشان داده است که رئیس جمهور هم می تواند از توان داخلی کشور به خوبی استفاده کند و یا اینکه می‌تواند ظرفیت‌های داخلی را نادیده بگیرد. وی می‌تواند باعث عزت و یا ذلت کشور شود و هر دو مورد امکان پذیر است. بنابراین، مدل و مورد انتخاب مسئله‌ای بسیار مهم است.

مسئله مهم دیگر این است که انتخاب فرد اصلح، جز با بررسی گذشته افراد و سوابق آنان قابل تشخیص نیست. اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الان چه مطالبی را مطرح و چه برنامه هایی را پیشنهاد می کنند، مربوط به آینده است اما گذشته افراد بسیاری از واقعیت‌ها را تعیین می‌کند. اگر مشارکت مردم در انتخابات حداکثری باشد، مردم به دشمن این پیام را می دهند که به کشور ما چشم طمع نداشته باشند اما اگر مشارکت کم باشد، دشمن چشم طمع به کشورمان خواهد داشت. حضور حداکثری مردم در انتخابات سبب می شود تا حساب کار دست دشمنان جمهوری اسلامی بیاید و نتوانند در مجامع بین‌المللی کشورمان را تحت فشار بگذارند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha