حضور شهروندان اصفهانی در نخستین ساعات رای‌گیری چشمگیر است

اصفهان- ایرنا- حضور چشمگیر گروه‌های مختلف شهروندان اصفهانی در نخستین ساعات اخذ رای، امروز صبح ۲۸ خرداد در مقابل شعبه‌های رای‌گیری در نصف جهان نویدبخش خلق حماسه‌ای دیگر از مشارکت مردمان این دیار است.

گزارش صبح امروز جمعه خبرنگاران ایرنا از شعبه‌های مختلف رای‌گیری در کلانشهر اصفهان حاکی از صف کشیدن شهروندان برای انداختن آرای خود به صندوق‌های رای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی است.

یکی از این شرکت‌کنندگان در میان صف ۲۸ نفری رای‌دهندگان در فلکه نورباران اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: احساس تکلیف مرا در این ساعت روز تعطیل به پای صندوق کشاند و این کوچکترین کاری کوچکی است  که می‌توانم برای میهن خویش انجام دهم.

مجید صالحی افزود: بر خلاف فشارهای اقتصادی و تبلیغات رسانه‌های مخالف در این ساعت روز شاهد تشکیل صف مقابل شعبه هستیم و این نشان از عزم جدی این ملت برای حفظ نظام و انقلاب است.

یک شهروند بازنشسته فرهنگی نیز که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این شعبه حضور داشت، گفت: در همه انتخابات ۴۲ سال گذشته شرکت کرده است و حضور در انتخابات را تکلیف شرعی و وظیفه ملی و میهنی خود می‌داند. 

محسن اصلانی افزود: انتخابات تجلی جمهوریت نظام است و به یاری خداوند امروز رییس جمهوری اصلح انتخاب می‌شود و در مورد نمایندگان شورای شهر نیز مردم باید به نامزدی رای دهند که انقلابی بوده است و به فکر منافع مردم و نه منافع شخصی خود باشد. 

یک بانوی خانه‌دار که همراه خواهرزاده نوجوان خود در صف جلوی شعبه اخذ رای، مسجد امام اصفهان بود به حضور خود و خانواده‌اش در انتخابات گذشته اشاره کرد و اعلام کرد: به دلیل توصیه رهبری و برای پاسداری از خون شهدای جنگ تحمیلی، شهدای حرم به ویژه شهید حججی و حاج قاسم سلیمانی، همه ما موظف به حضور در انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری هستیم. 

فاطمه داوری افزود: طرفدار هیچ گروه و جناح سیاسی خاصی نیستم اما طرفدار رهبر، وطن و نظام مقدس اسلامیمان هستم  و به عنوان یک عاشق و دوستدار واقعی ایران مشارکت در انتخابات را یک واجب ضروری برای آرامش و پیشرفت کشورمان می‌دانم.

شمار واجدان شرایط رای دادن در استان اصفهان در انتخابات پیشِ‌رو سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر است که یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر از این رقم مربوط به شهرستان اصفهان است.

۷۹ هزار و ۳۳۰ هزار نفر از این رقم رای اولی خواهند بود که ۳۳ هزار و ۶۴۷ نفرشان مربوط به شهرستان اصفهان هستند.

تعداد کل شُعبه‌های اخذ رای در استان اصفهان سه هزار و ۴۶۵ شُعبه است که از این تعداد سه هزار و ۱۰۵ شُعبه بصورت ثابت و ۲۶۰ شُعبه بصورت سیار فعالیت می‌کنند.

۲ هزار و ۴۵۶ شُعبه شهری و  یک هزار و ۱۱ شُعبه روستایی در استان اصفهان وجود دارد.

انتخابات شوراهای شهر از ۵۹۱ کُرسی اصلی برخوردار است که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر برای کسب آنها رقابت می‌کنند.

در شوراهای روستای استان نیز سه هزار و ۱۲۴ کُرسی اصلی وجود دارد که پنج هزار و ۹۹۳ نفر در رقابت نهایی برای کسب آنها حضور دارند.  

استان اصفهان با ۲۴ شهرستان، ۱۱۱ شهر، ۵۲ بخش و ۱۳۲ دهستان، پنج میلیون و ۳۸۶ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha