۲۵۰ ناظر بهداشتی انتخابات استان مرکزی را رصد می‌کنند

اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۲۵۰ ناظر بهداشتی در این استان بر انتخابات نظارت دارند و فرآیند اجرایی شیوه نامه‌های بهداشتی را در شعب رصد می‌کنند.

دکتر«علی علیمحمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ناظران بهداشتی استان با مشارکت داوطلبان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان این ماموریت مهم را در سطح شعب اخذ رای به انجام می‌رسانند.

وی اظهار داشت: دستورالعمل‌های بهداشتی انتخابات از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و به دبیرخانه انتخابات و فرمانداری‌ها ابلاغ شده است و همه دست‌اندرکاران انتخاباتی مکلف به رعایت تک تک موارد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: رای‌دهندگان هنگام حضور در شعب اخذ رای باید ماسک بزنند و  فاصله یک و نیم تا ۲ متری را رعایت کنند و سرویس بهداشتی مناسب، محیط عاری از هر گونه آلودگی،تامین تجهیزات بهداشتی از جمله مواد ضدعفونی کننده و گندزدایی در مکان رای گیری از سوی دست‌اندرکاران باید مهیا باشد.

دکتر علیمحمدی افزود:  ناظران بهداشتی انتخابات با مراجعه به شعب اخذ نسبت به اجرای جدی دستوالعمل‌ها نظارت دارند و در صورت رعایت نشدن موارد بهداشتی ابلاغی به مدیر شعبه اخذ رای تذکر لازم داده می‌شود.

در استان مرکزی علاوه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان نیز برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی  در ۲۸خردادماه برگزار می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha