پشتوانه رأی مردمی به رئیس جمهور منتخب قدرت می‌بخشد

تهران- ایرنا- خبرگزاری ایسنا در گفت وگویی آورد: مشارکت بالای مردم در انتخابات در اداره چهارسال پیش روی کشور اثر گذار است و هرچقدر رییس جمهور با آرای مردمی بالاتری انتخاب شود و عقبه مردمی مستحکم تری داشته باشد با توان بیشتری در مسیر تحقق مطالبات مردم و رفع مشکلات در حوزه های مختلف گام برخواهد داشت.

خبرگزاری ایسنا ۲۸ خرداد به گفت وگو با محمد سرگزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پرداخت و آورد:  هرچقدر مشارکت مردم در انتخابات بالاتر باشد قطعا در تصمیمات و توان اجرایی دولت چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی موثر است. اثر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات در چند حوزه قابل بحث و بررسی می باشد... 

از سوی دیگر رئیس جمهوری که با آرای بالای مردمی انتخاب شود در عرصه بین المللی از قدرت چانه زنی بالاتری برای دفاع از منافع کشور و تحقق حقوق مردم برخوردار است و سیاستمداران در عرصه بین المللی بر روی آرای رئیس جمهور منتخب حساب باز می کنند. عدم مشارکت مردم در انتخابات و نبود مردم در صحنه سبب می شود تا دولتمردان احساس کنند که تعلق کمتری به مردم دارند و این امر یک آفت در سیستم اجرایی کشور محسوب می شود.

هرچقدر مشارکت مردم در انتخابات بالاتر باشد قطعا در تصمیمات و توان اجرایی دولت چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی موثر است. پشتوانه رای مردمی به رییس جمهور منتخب توان و قدرت بیشتری برای پیشبرد اهداف کشور و تحقق مطالبات مردم خواهد داد.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha