بانوان قشر موثر در مشارکت اعضای خانواده پای صندوق رای

بروجرد - ایرنا - بانوان در زمینه توسعه سیاسی و رونق دادن به نشاط اجتماعی و مسایل فرهنگی نقش بسزایی در جامعه برعهده داشته و دارند و امروز در عرصه انتخابات همچون انتخابات ۴۰سال گذشته با خلق حماسه ای عظیم برگی زرینی را در تاریخ پرافتخار بانوان ایرانی ورق خواهند زد.

به گزارش ایرنا، یکی از حقوق اساسی زنان، حضور در عرصه های مختلف سیاسی - اجتماعی و  مدیریتی است؛ که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانسته‌اند با اثبات توانایی‌ها و شایستگی‌های خود به بسیاری از این مناصب دست پیدا کنند.

در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، زنان از جهت مشارکت و تصدی مناصب و مسوولیت‌های سیاسی - اجتماعی، همسنگ مردان از حق رای و انتخاب و نیز حق نامزدی و انتخاب شدن برخوردار شده‌اند با این وجود رسانه های معاند با دستاویز قرار دادن مشکلات زنان، می خواهند نیمی از جامعه را از حق خود محروم کنند.

تغییر نگرش‌ها به جایگاه، مقام و منزلت زن در ۴۰سال اخیر موجب شد تا بانوان با حضور در عرصه های مختلف تاثیر گذار و کلیدی جامعه خدمات ارزنده ای به نظام ارایه دهند.

حضور بانوان به عنوان نامزد انتخابات مجلس شوراهای اسلامی، سپردن مسوولیت هایی درحد وزارت و مدیرکل بودن و فرماندار شدن نشان از توانمندی و شایستگی‌های زن ایرانی دارد و امروز با مشارکت و حضور گسترره در رقابت انتخابات و حضور در پای صندوق‌های اخذ رای این توانمندی را باردیگر به تصویر می کشند.

یکی از بانوان بروجردی به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود برخی کاستی‌ها و مشکلاتی که در حوزه زنان وجود دارد بر خود واجب می‌دانم که در انتخابات شرکت کنم.

مریم معظمی کارمند باسابقه یکی از ادارت افزود: انقلاب اسلامی به زنان هویت داد و با باور زنان راه را برای حضور آنها در زمینه های مختلف باز نمود.

وی بیان کرد: نباید کاری کنیم که دشمن‌شاد شویم، شرکت در انتخابات وظیفه همه است و زن و مرد هم ندارد.

یک مادر شهید گفت: امروز  روز تجدید میثاق با شهدا، امام (ره) و مقام معظم رهبری است و در خانه ماندن خیانت به خون شهیدان انقلاب اسلامی است

زری صارمی افزود: همانطور که در زمان جنگ تحمیلی زن و مرد همه با هم بر علیه دشمن مبارزه می‌کردند در انتخابات نیز باید همدل باشیم و با چشم باز بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

یک همسر شهید بروجردی گفت: من رای می دهم چون به نظرم که کشور در مرحله‌ای حساس قرار دارد و رای ما می تواند پشتوانه‌ای باشد که دولت آینده بتواند در مجامع بین‌المللی از حقوق ملت ایران دفاع کند.

 وی گفت: زنان به عنوان نیمی از جامعه به طور قطع نقش موثری در حرکت چرخ اقتصاد و پیشرفت جامعه دارند و همیشه دوش به دوش مردان در عرصه های مختلف از جمله انتخابات شرکت و دین خود را به نظام و کشور ادا کرده اند.

وی اظهار داشت: جانعه امروز از مشکلات فراوان رنج می برد و جرخ اقتصاد بسیاری از خانواده ها یا نمی چرخد یا بد می چرخد که امید است با انتخاب درست کاری کنیم تحول مهمی در کشور ایجاد شود.

 وی انتخابات را از ارکان اصلی یک جامعه مدنی و مردم سالار دانست و افزود: چشم دنیا امروز به انتخابات ایران دوخته شده و ۲۸ خرداد روز تعیین سرنوشت کشور به دست ملت است.
یک معلم بروجردی اظهار داشت: این دوره از انتخابات با توجه به جنگ های نیابتی دشمن در منطقه حساسیت ویژه ای دارد لذا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضروری است.
وی افزود: حضور چشمگیر و پرشور مردم پای صندوق های اخذ رای انقلاب را بیمه کرده است و می تواند باعث ارتقای اقتدار و امنیت ملی شود.
آزاده کردی افزود: امروز با شرکت در انتخابات به دشمن ثابت می کنیم که ملت امروز ایران همچون ملت بهمن ۵۷ در راستای توسعه کشور تلاش می کنند.
وی تاکید کرد: همگام با خیل عظیم مردم در سراسر کشور این بار نیز عزم خود را برای اعتلای جمهوری اسلامی و توسعه و عمران کشور به کار بسته ام.
وی بیان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب همه ملت ایران باید به اهمیت انتخابات پی ببرند و با عزمی راسخ در آن شرکت کنند.

رییس کمیته بانوان فرمانداری بروجرد گفت: حضور حداکثری در انتخابات اقتدار نظام را به نمایش می گذارد و زنان به عنوان قشر فرهنگی همپای سایر اقشارجامعه در این انتخابات مهم و سرنوشت ساز شرکت خواهند کرد.

اعظم همتی گفت: هم اکنون که دشمنان داخلی و خارجی چشم به انتخابات ما دوخته اند، باید همچون گذشته با وحدت و همبستگی بیشتر در این عرصه مهم ظاهر شویم.

وی افزود: شرکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری وظیفه و تکلیف است و حضور در این عرصه نشانگر پایبندی به ارزش های انقلاب اسلامی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن، حضور کمرنگ مردم را در انتخابات به حساب دلسرد شدن آنان از اهداف و آرمان های شهدا و امام شهدا خواهد گذاشت.

رییس هیات اجرایی ستاد انتخابات بروجرد گفت: ۶ هزار نفر در این شهرستان به عنوان عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات در ۲۸ خردادماه را برعهده دارند.

احمد گودرزیان افزود: در این دور از انتخابات شوراهای شهر ۱۲ بانوی برای دست رسی به ۹ کرسی شورای شهر تلاش کرده و ۲۲شعبه به بانوات اختصاص داده شده است.

وی افزود: و در راستای رفاه مردم در روز انتخابات تعداد شعب اخذ رای این شهرستان نسبت به دوره قبل افزایش یافته و به ۲۶۲ شعبه رسیده است.
گودرزیان ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته و موافقت وزارت کشور، انتخابات در شهر بروجرد به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا ۱۴۶ داوطلب نامزدی انتخابات شورای اسلامی در شهر بروجرد تایید صلاحیت شدند که از این تعداد ۱۲ تن از آنها زن هستند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در لرستان آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha