گام برداشتن برای مشارکت حداکثری در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سپیده دم عزت با پرتویی از نشانه‌های حماسه حضور بار دیگر سر برآورد و روزی توام با استقلال و عزت را در جای جای این مرز و بوم نوید داد، مردم خراسان جنوبی هم در سراسر این استان در ساعات اولیه با تشکیل صف‌های منظم برای خلق حماسه‌ای دیگر پای صندوق‌های رای آمدند.

به گزارش ایرنا امروز لنز تمامی دوربین‌های جهان به سمت ایران اسلامی زوم شده تا این همه شور و نشاط به تصویر کشیده شود که حتی با وجود کرونا اما به عشق میهن و آبادانی کشور قدم در عرصه تعیین سرنوشت گذاشته‌اند.

مشاهدات میدانی در شهر بیرجند حاکی است همزمان با آغاز رای‌گیری از ساعت هفت صبح امروز جمعه ۲۸ خرداد بسیاری از شهروندان در حالی که ماسک به صورت داشتند، در نزدیک‌ترین شعبه به محل سکونت خود حضور یافتند و آنجا هم تلاش عمومی این است که فاصله‌گذاری و نکات بهداشتی رعایت شود.

مردم دیار خاوران همگام با سایر ملت غیور ایران حتی پیش از شروع رسمی ساعت رای‌گیری در محل شعب به صف ایستادند تا همگام با رهبر معظم انقلاب رای خود را در همان اولین ساعت به صندوق‌ها بیاندازند و در کار خیر از هم سبقت بگیرند.

عده‌ای از شهروندان بیرجندی امروز نیز هم مطابق انتخابات گذشته برای تعیین سرنوشت خود قبل از ساعت ۷ در محل رای‌گیری حضور یافتند و این بار با چهره‌های متفاوت در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ صحنه‌های ماندگاری را خلق می‌کنند.

امروز بین جمعیت حاضر در شعب اخذ رای زنان و مردان سالخورده و رای اولی‌ها به چشم می‌خورند.

حدود ۵۰ نفر در مدرسه شهید راشدی سجادشهر بیرجند در صف انتظار رای‌گیری هستند که البته رای‌گیری کمی با تاخیر آغاز شد.

بین جمعیت این شعبه اخذ رای با چند شهروند به گفت و گو پرداختیم.

معصومه جهانی که از ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه برای رای دادن منتظر است، هدف خود از شرکت در انتخابات را سهیم شدن در سرنوشت کشور و لبیک به رهبری دانست و گفت: حضور در انتخابات از آن جهت مهم است که آینده کشور را رقم می‌زند و البته باید آگاهانه دست به انتخاب بزنیم.

وی با بیان اینکه تلاش کرده درخصوص نامزدهای انتخاباتی مطالعه دقیق داشته باشد افزود: اینکه هر کسی بتواند آگاهانه شخص مورد نظر را انتخاب کند قطعا در رفع مشکلات کشور اثرگذار است.

شهروند دیگری که به همراه خانواده خود برای دادن رای حضور یافته و در تلاش است فاصله را رعایت کند گفت: به خاطر شغل همسرم همین ابتدای صبح تصمیم به رای دادن گرفتیم.

علیرضا حسینی با تاکید بر آنکه رای هر شخص در تعیین سرنوشت کشور مهم است افزود: در شرایط حساس فعلی حضور مردم پای صندوق‌های رای اهمیت زیادی دارد و این تکلیف بر دوش همه است که برای حفظ  کشور در انتخابات شرکت کنند.

یکی دیگر از شهروندان هم که در صف انتظار حضور دارد با اشاره به اینکه رای دادن حق هر شهروند ایرانی است گفت: البته مشکلاتی در کشور وجود دارد ولی این دلیل نمی شود که رای ندهیم.

سمانه تقی‌زاده افزود: وقتی می‌بینیم دشمنان کشور تلاش دارند که مردم در انتخابات شرکت نکنند باید بدانیم که حضور ما در انتخابات تاثیر زیادی دارد و نباید به این جوسازی‌ها اهمیت دهیم.

۳۸۲ شعبه شهری و ۶۴۲ شعبه روستایی از ساعت ۷ صبح امروز همزمان با سراسر کشور کار رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان خراسان جنوبی آغاز کردند.

از مجموع هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده در استان ۴۷۷ شعبه سیار و ۵۴۷ شعبه ثابت است به این ترتیب ۵۳ درصد شعب، ثابت است و بقیه به شکل سیار فعال هستند.

امسال ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۸ نفر رای اولی به شمار می‌روند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری امروز ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۳۰ شهر و ۸۹۹ روستای استان برگزار می‌شود.

گزارش‌های دریافتی حاکی است جمعیت رای دهندگان در اغلب شعب اخذ رای مرکز استان از جمله بوستان توحید، مجتمع آموزشی سردار دل‌ها، دبستان رودکی  و هیات محبان الزهرا (س) رو به افزایش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha