آرا انتخابات شوراهای چهارمحال و بختیاری در ۹۸۶شعبه اخذ می‌شود

شهرکرد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز فرایند اخذ رای در شعب انتخابات گفت: آرای مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان در ۹۸۶ شعبه اخذ می‌شود.

ملک‌محمد قربان‌پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این تعداد ۷۲۳ شعبه ثابت و ۲۶۳ شعبه سیار و همچنین ۳۶۳ شعبه شهری و ۶۲۳ شعبه روستایی است.
وی افزود: انتخابات شوراهای اسلامی در ۶۱۶ شهر و روستای استان برگزار می‌شود که از این تعداد ۴۳ شهر و ۵۷۳ روستا است.
قربان‌پور تعداد کرسی‌های شوراهای شهر و روستا چهارمحال و بختیاری را ۲ هزار و ۳۰ کرسی اعلام و تصریح کرد: از این تعداد یک‌هزار و ۸۱۱ کرسی به روستاها و ۲۱۹ کرسی به شهرها اختصاص دارد.
وی یادآور شد: از مجموع ۵۷۳ روستای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در استان ۵۲۷ روستا شورای سه نفره و ۴۶ روستا شورای پنج نفره دارد.
دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: همچنین از مجموع ۴۳ شهر استان ۲ شهر شهرکرد و بروجن دارای شورای هفت نفره و ۴۱ شهر دارای شورای پنج نفره است.
وی گفت: واجدین شرایط رای دادن در چهارمحال و بختیاری ۷۴۱ هزار و ۳۲۲ نفر است که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۹۱ نفر رای‌اولی هستند.
قربان‌پور تاکید کرد: پنج هزار دستگاه خودرو، سه فروند چرخ‌بال و ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی، خدماتی، نظارتی، امنیتی، بازرسی، نظامی و انتظامی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری را بر عهده دارند.
به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha